Лічильники


Бібліотека – осередок культурного життя села

Осередком культурного життя на селі , центром живого спілкування жителів села як і нині  в ті повоєнні роки були культурно-освітні заклади .

Першим завідуючим сільським клубом у селі Тумень був  Бруцький Микола  Юхимович . При клубі  була створена бібліотека на громадських засадах , яка мала фонд 4000 примірників.

У 1966 році в село  Тумень по направленню  після  закінченні Дубенського культурно-освітнього училища приїхала Діжурко Марія Олексіївна . З появою цієї енергійної , наполегливої людини фактично і починається і робота Туменської  бібліотеки.

З березня по вересень 1966 року бібліотека була  розміщена в приміщенні клубу тваринницької ферми . Тим  часом силами  сільської  ради та працівників культури було відремонтовано  приміщення для сільської бібліотеки. Це дві кімнати в приміщенні сільського клубу, який розміщений в центрі села.

Марія ОлексіївнаДо бібліотеки Марія  Олексіївна залучила  багато жителів села. Потяглися до бібліотеки діти , йшли дорослі. Бібліотекар вміла вдало підібрати  книгу , дати гарну пораду , вчила дітей користуватися книгою , каталогом, орієнтуватися в фонді бібліотеки. Фонд бібліотеки добре поповнювався галузевою і художньою літературою. Вчителі, культпрацівники, а також спеціалісти колгоспу мали з чого почерпнути для себе багато цінної інформації.

В бібліотеці проводились літературні вечори присвячені Шевченківським дням, різні масові заходи приурочені до видатних і пам’ятних дат.

При бібліотеці функціонували політгуртки. Робота бібліотеки була спрямована на популяризацію книги серед працівників сільського господарства. На тваринницькій фермі в селі Тумень було створено пункт  видачі літератури.

Завдяки наполегливій роботі Марія Олексіївна нагороджена похвальними грамотами , а з 1983року бібліотека мала звання «Бібліотека відмінної роботи».

Діжурко  Марія Олексіївна завжди була хорошим майстром своєї справи, активістом у всіх напрямках громадської діяльності на селі, депутатом сільської ради багатьох скликань.

З 2001 по2005рік  бібліотекарем Туменської публічної бібліотеки працює Чебуракова Надія Яківна.

А з  2006 року в бібліотеці працює молодий спеціаліст Юрчук Олена Іванівна.

У 2002 році в зв’язку з реорганізацією відбулося об’єднання  сільської і шкільної бібліотеки. Бібліотека дістала назву – Туменська публічно-шкільна бібліотека. Також Туменською публічно–шкільною бібліотекою обслуговується село Бродець , в якому працює пункт видачі літератури .

Шкільний відділ Туменської публічно-шкільної бібліотеки

Шкільний відділ Туменської  публічно-шкільної бібліотеки.

Користувачами книгозбірні є 567 читачів. З них 108 дітей.
Фонд бібліотеки налічує 14 743 примірників
З них дитячої літератури  7 153
Підручників  2 023
Періодичні видання 4 назви.

Туменська публічно-шкільна бібліотека.

На сьогодні публічно-шкільна бібліотека може запропонувати такі назви періодики: «Дубровицький вісник», «Вісті Рівненщини», «Шкільна бібліотека». «Весела перерва».

Поповнення книжкового фонду відбувається за рахунок надходжень з обласних бібліотек , від платної діяльності, завдяки благодійній акції: «Випускники школи-бібліотеці» та щорічній акції «Подаруй бібліотеці книгу».

Одна з основних функцій  роботи нашої бібліотеки є забезпечення інформаційних потреб користувачів, якнайшвидше задовольнити їх потреби у потрібній інформації, використовуючи найновіші технології. Так, використовуючи різні форми і методи бібліотечно-бібліографічної роботи , бібліотека приділяє належну увагу проблемам, пов’язаним із пошуком і забезпеченням інформації своїх користувачів.

Бібліотека застосовує такі форми роботи, як виставки нових надходжень, інформаційні огляди, дні інформації, а також діє при бібліотеці  «Центр регіональної інформації».

Критерієм ефективності роботи є те , що до інформування читачів є книжкові виставки, які присвячуються різним подіям суспільного та громадського життя нашої країни. Це: «Без верби та калини нема  України», «Моя країна – Україна».

Головне завдання над яким працює наша бібліотека – це популяризація творів українських поетів та письменників, висвітлення історії рідного краю. В бібліотеці функціонує краєзнавча картотека, сформовано фонд краєзнавчої літератури.  

Завжди у полі зору книгозбірні робота з молоддю, учнями, виховання в них етичних, моральних, духовних цінностей.  Проводиться певна робота  з підтримки обдарованих та здібних дітей.

Так при школі діє клуб  «КАТОД», а при бібліотеці оформлено виставку «Поетична світлиця наших читачів». На ній представлені матеріали творчих робіт обдарованих дітей, поетичні доробки поетів-початківців.

Дбаючи, щоб юним читачам було цікаво, в бібліотеці облаштовано зону відпочинку під назвою «Казковий єралаш», де діти залюбки інсценізують уривки з відомих казок і проводять своє дозвілля.

Наша бібліотека щороку бере активну участь у  Всеукраїнській  акції «Живи, книго !». Любов та повага до книги виховується в дітей при проведенні таких масових заходів, як урок-гра «Шануймо книгу», де діти в ігровій формі розповідають про правила поводження з книгою. У ході акції проводяться бібліотечні уроки. Проводимо їх у формі бесід, годин спілкування, де виявляємо формування бібліотечно-бібліографічних навичок та читацьких інтересів. Це такі, як: «Як з’явилась книга?», «Як я зберігаю свої підручники?», «Книга – твій друг», ознайомлення з довідково-бібліографічним апаратом бібліотеки «Що? Де? Як шукати?», також робимо рейди-огляди підручників.

Крім цього в бібліотеці працює  «Книжкова лікарня», де діти разом з бібліотекарами та бібліотечним активом здійснюють дрібний ремонт книг та реставрацію підручників.

Щорічно в бібліотеці проводиться посвячення в читачі першокласників . «У книжчиному царстві – у мудрій державі».фото

Багато заходів бібліотека здійснює при проведенні «Тижня дитячого читання», який проходить за окремим планом.(фото)

У рамках тижня завжди проводимо свято книги «Добро є, браття, читання книжне», оформляємо книжкову виставку: «Під українським небокраєм книгу люблять і читають».

Також найактивніші читачі нашої бібліотеки брали участь у Всеукраїнській щорічній акції «Найактивніший читач року».

Час формує нове покоління користувачів. В бібліотеці як в сучасному інформаційному центрі, поліпшення інформаційного сервісу , залежить від впровадження нових комп’ютерних технологій електронних форм розповсюдження інформації. Головне завдання – завжди якнайшвидше задовольнити потреби користувачів у потрібній інформації.