Бережківська ПШБ
СТЕЖКАМИ ІСТОРІЇ СЕЛА  НАША БІБЛІОТЕКА  ВІСНИК ШКОЛИ  КЛУБ ЗА ІНТЕРЕСАМИ "ЗОРЯНИЦЯ" 

Далекі післявоєнні роки. По селах відкриваються школи, клуби, бібліотеки.  Але то були хати  - читальні. Уперше в нашому селі хату – читальню було відкрито в 1947 році.  Це було в будинку Єрмійчука Клавдія Миколайовича. Першим бібліотекарем був Ожелевський Іван Іванович.

Важкі часи були тоді в країні. Своїх спеціалістів не вистачало і в село  на роботу прислали молоду дівчину з Півдня.
Радянська влада приділяла багато уваги вихованню молоді і бібліотеку було переведено у приміщення клубу, який був на тому місті де зараз знаходиться школа. Це було в 1952році.

В 1953році в бібліотеку прийшла працювати молода наша односельчанка Якубович Галина Яківна.

В 1956році бібліотеку переводять в приміщення пошти, де зараз розміщена автобусна зупинка. Все приміщення потопало в кущах бузку.

В 1958 році прийшла працювати Резнікова Катерина, яка працювала до 1962 року. Потім бібліотеку переводять  у новий будинок культури, де вона займала одну кімнату. На роботу до бібліотеки прийшла молода випускниця школи Демідова Галина Олександрівна. Як згадує Галина Олександрівна багато дорослого населення відвідувало бібліотеку, читали молоді сімї. Роздільників було багато, багато було преси. Але її душа лежала до вчителювання. Галина Олександрівна вступає до педучилища, закінчивши його працює в селі вчителем.

З 1964 по 1965рік працювала Коркош Любов. В 1967році прийняла Петрушко Лідія Леонтівна.

12 грудня 1969року на роботу прийшла Кохан Ніна Миколаївна. Книжковий фонд на той час нараховував 10тисяч примірників.

В 1973році бібліотеку переведено в приміщення медпункту, де вона займала 4 кімнати. Ніна Миколаївна приймає активну участь у художній самодіяльності, співає в сільському хорі, ансамблі та агітбригаді. Ніна Миколаївна працювала разом з Ващишиною Тетяною Степанівною.

Приміщення бібліотеки 70-ті рокиВ 1974році після закінчення середньої школи в бібліотеку прийшла Сидоришина Марія Іванівна, нині директор ЦСПШБ району.

1 серпня 1977року на роботу в бібліотеку було прийнято спеціаліста бібліотечної справи Мозоль Віру Романівну.

В 1982році  в бібліотечній системі пройшли зміни. Бібліотека перейшла на централізовану бібліотечну систему. Бібліотека реорганізована на бібліотеку - філіал.
В бібліотеці працює Петрушко Галина Степанівна. Книжковий фонд нараховує 14тисяч книг. В бібліотеці відведено кімнату юному читачу, дорослий фонд був в окремій кімнаті, була кімната читального залу на 10 місць.

В 1992році бібліотеку було переведено в приміщення сільської ради. Приміщення займає 80кв. м., 14 читацьких місць. Книжковий фонд становив 18913 примірників книг.

З 1993 по 2000р. в бібліотеці два працівники: Міндер Віра Романівна і Чумак Алла Миколаївна.

В 2002 році пройшло об’єднання шкільної і сільської бібліотеки в централізовану систему публічно – шкільних бібліотек.

На даний час Селецька публічно – шкільна бібліотека знаходиться в двох приміщеннях: cільської ради і  школи.

Бібліотека обслуговує 800 читачів, з них 325 діти. Книжковий фонд становить 24689 примірників книг.

 

Бібліотека являється базовою для проведення районних семінарів-практикумів.


Підтримка: Воробей Микола