ПРО БІБЛІОТЕКУ  ПРО КРАЙ  СЬОГОДЕННЯ  СТАНІСЛАВ-ІГНАЦИ ВІТКЕВИЧ 

Велико-Озерянська публічно шкільна бібліотека

Історія бібліотеки

Історія бібліотеки с. Великі Озера розпочинається з 1946 року. Першим бібліотекарем села був Синельников, у нього в хаті знаходилась і бібліотека . Книг було не багато , читачів теж. В хаті Синельникова бібліотека пробула десь з рік, потім перевели(перенесли) в клуб який знаходився на подвір'ї баби Мураліхи (полячки), так бібліотека знаходилась довго, поки не збудували клуб. Перенесли бібліотеку в клуб, де бандерівці спалили в 1949 році всі книжки, а також і клуб; згоріло все.

Розпочинали все з початку, збирали книги і бібліотека була створена в хоті Обозного він був Донським козаком. В 1950 році бандерівці знову все спалили. І бібліотеку організовують у хаті баби Ярини (полячки) (зараз на цьому місці стоїть будинок Кутецької Федори), і завідує бібліотекою Кузко Дарка - вона зовсім не грамотна, пропрацювала десь років п'ять. Побудувавши клуб переносять туди і бібліотеку.

Працювала в бібліотеці Барабаш Оксана Семенівна, потім з 1960 року Колядич Софія Олексіївна, в 1968 році Софія Олексіївна переходить працювати в шкільну бібліотеку, а в сільську Савич Надія Василівна, яка завідувала бібліотекою до 1977 року, років 5 з нею на 0,5 ставки працювала Дячок Параска Степанівна. З березня місяця 1977 року завідує бібліотекою Міркевич Галина Сидорівна.

У 1998 році сільські бібліотеки с.Черемель і с.Шахи (які входять до В.Озерянської сільської ради) закривають, а книжковий фонд передають у бібліотеку с.Великі Озера. До прийняття книжкового фонду цих сіл, книжковий фонд бібліотеки становив - 11500 примірників.

З 15 жовтня 2002 року об'єднують сільську і шкільну бібліотеки і створюється одна публічно-шкільна бібліотека, якою завідує Міркевич Галина Сидорівна.

З березня місяця 2003 року в бібліотеці запроваджуються платні послуги. Перші внески здаються в сумі 130 грн.

Книжковий фонд публічно-шкільної бібліотеки на 01.01.2004 року становить 24836 примірників, сюди ж входять шкільні бібіліотеки С.Черемель і с. Шахи.

 

Підтримка: Воробей Микола