ЛІСОВЕ - ЧАРІВНИЙ КУТОЧОК ПОЛІСЬКОГО КРАЮ  ІСТОРІЯ БІБЛІОТЕКИ  ЛЕГЕНДИ КРАЮ  БЕРЕГИНІ НАРОДНОЇ ПІСНІ  НАРОДНІ УМІЛЬЦІ СЕЛА 

Історія бібліотеки

... До 1950 років у селі Заморочення (Лісове) була створена хата-читальня (вона була розташована у будинку Євдохи, де у наш час побудований будинок Леоніда Феодосійовича). Завідував хатою-читальнею Грицюк Яків Трохимович.

Перша бібліотека у селі була розташована у будинку Лукаша, десь приблизно у 1952 - 1953 роках. У ній працювала Ромаш Раїса Іванівна.Згодом Раїса Іванівна залишила село, бібліотеку прийняла Кузло Антоніна Олександрівна. На цій посаді вона працювала 13 років.

Антоніна Олександрівна була обрана секретарем сільської ради. Далі бібліотекою завідувала Щербук Світлана Павлівна.

З березня 1972 року бібліотеку прийняла Доматюк Ольга Григорівна. Вона навчалася на третьому курсі Дубнівського культосвітнього училища. У цей час бібліотека розташовувалася у приміщенні новозбудованого ФАПу села Лісове.

Бібліотека розташовувалася в одній кімнаті. Книжковий фонд бібліотеки нараховував близько п'яти тисяч книг. Обслуговувала 350 читачів.

У 1980 році бібліотеці було присвоєно звання «Бібліотека відмінної роботи».

З лютого 1984 року бібліотеку було перенесено у новозбудоване приміщення Будинку культури (де вона знаходиться і в наш час).

На базі    бібліотеки проходили   районі  семінари, практикуми. В  переддень  першої річниці  аварії на ЧАЕС  на базі Лісівської    бібліотеки    було    проведено    районний    семінар бібліотечних працівників «Дзвони Чорнобиля». Під час збирання врожаїв і посівної на току був розміщений агітпункт. На колгоспній фермі знаходився пункт видачі книг,  а також пропагували книги в обідню перерву на полі у жнива.

У лютому 1991 року Ольга Григорівна була обрана секретарем сільської ради і бібліотеку прийняла Грицюк Руслана Василівна.

Книжковий фонд бібліотеки в цей час становив близько семи тисяч книг і обслуговувала бібліотека близько 400 читачів.

Бібліотека проводить активну роботу по популяризації книги, в числі кращих бібліотек району, неодноразово нагороджується за активну роботу та високий професіоналізм Почесними грамотами та дипломами. На базі бібліотеки проходять районний семінар присвячений дню матері, також районний семінар -практикум для молодих спеціалістів.
У жовтні 2002 року відбувається реорганізація бібліотечної мережі і об'єднано шкільну бібліотеку з сільською у одну єдину публічно - шкільну бібліотеку села Лісове. Книжковий фонд нараховував 10774 примірники книг, з них: книг - 9606; підручників - 552.

В бібліотеці щорічно проходить конкурс «Найкращий читач року».

 

Підтримка: Воробей Микола