Релігія - Храм пречистої Богородиці

ХРАМ ПРЕЧИСТОЇ БОГОРОДИЦІ

Збудований в 2006 році.

    Не менш знаменним був для мешканців Городища день 22 вересня, коли новозбудований Божий храм відвідав архієпископ Сарненський і Поліський владика Анатолій. Прибув він в село не тільки аби в молитві вшанувати нашу небесну покровительку Матір Божу, а й вручити велику церковну нагороду – орден рівно апостольського князя Володимира головному будівничому церкви.

 

Дорога до храму

 

Велично сяє в ранковому промінні новобудова. Щільними шеренгами шикуються обабіч дороги до храму Городищенці. В руках людей букети квітів, квітами встелений і шлях до церкви. Неквапом рушає між шеренгами архієпископ, нікому не відмовляючи в благословенні.

У церкві святотець  вітає всіх віруючих з різдвом Пречистої Богородиці, котру все християнство шанує на рівні зі Спасителем.
Величний і зворушливий церковний обряд проймає до самого серця, проникаючи щирим словом до найпотаємніших куточків душі. І дивуєшся дії того слова, котрому сповнена молитвою, спрагла душа сприймає світ в зовсім інших барвах – з вірою, що у фатальну мить Господь тебе не залишить.

Злагоджено звучить церковний хор, співаючи осанну. Владика Анатолій дякує віруючим за те, що не зрадили вірі пращурів, розповідає про паломництво Гробу Господньому, з якого тільки – но повернувся.

Особливої відзнаки удостоєно голову районної ради Миколу Григоровича Новика, як головного будівничого цього храму.

Ще будучи керівником СПП «Злагода» розпочав він будівництво церкви в рідному селі, аби земляки мали де слухати слово Боже, бо ж досі мусили ходити за цим до Смородська чи Туменя.

Після богослужіння архієпископ знову проходить між щільними шеренгами. Під його ноги розстеляються квіти, хустини. Говорять  що після цього вони допомагають при головних болях, а з квітами по яких йшов святотець, ввійде в домівку благодать.