Головна
Звідки ти, Кусте? Друк e-mail

На Рівненщині в найвіддаленішому куточку Дубровицького району серед лісів та боліт розташоване село Сварицевичі. Село на перший погляд нічим не відрізняється від тих сіл, що розкидані на Поліссі. Люди в ньому справами і думками сучасності, але є те, що відрізняє це село від інших. У  Сварицевичах зберігся прадавній пласт глибинної культури, унікальний дохристиянський обряд, древлян «Водіння (ходіння) Куста».

Обряд цей має тисячолітню історію й сягає своїм походженням у дохристиянську епоху. Ймовірно, що наші предки - язичники вшановували Куст поряд з іншими язичницькими божествами. Про це свідчать вже перші згадки про обряд у «Софіївському першому літописі», 1145 року: «Ни поклонися кусту ни идолам єго». Це був період боротьби християнства із «поганськими» звичаями. «Іпатіївський літопис 1159 року знову вказує на те, що невірні «водяще около куста поклонятися им». Тим більше дивовижним є те, ,що й. донині обряд цей локально побутує на Рівненському Поліссі.

Детальніше...
 
Історико-етнографічний музей м.Дубровиця Друк e-mail

altВперше створений 1957 року як "Музей Дубровицького збройного повстання". З 1999 р. на базі експонатів попереднього музею створено Дубровицький районний краєзнавчий музей. В 2005 році до 1000-ліття міста Дубровиця реформований в КЗ "Дубровицький історико-етнографічний музей" Дубровицької районної ради. Підпорядковується відділу культури і туризму Дубровицької РДА. 4 виставкові зали дозволяють показати відповідно до профілю музею експозицію: «Історія давнього міста», « Побут та знаряддя праці», «Тих днів не змовкне слава...» (присвячена ветеранам Другої світової війни, воїнам АТО Дубровицького району, Героям Небесної Сотні, воїнам афганської війни), «Археологічні пам’ятки міста та району». Серед унікальних експонатів — мистецькі твори гончара Євтуха Кулика; Заслуженої майстрині народної творчості України - Уляни Кот; фотоматеріали про графів Плятерів; копії сторінок Пересопницького Євангелія, картини художників: Євгена Безніска (чоловіка скульптора з с.Бережниця Теодозії Бриж) та Степанюка Констянтина з м.Рівне, копії документів, матеріалів.

Детальніше...
 
Дубровицька "Журавлина" стартувала Друк e-mail

Якщо довго запрягати, то колись запряжеться. Так вийшло і з Дубровицьким районним літературно-мистецьким об'єднанням «Журавлина»: розпочали ми підготовчу роботу для реєстрації в районному управлінні юстиції в 2008 році, а завершили в липні 2010 року. Саме ця дата (7 липня) дала народження новій громадській організації творчого спрямування, що й стало приводом для її презентації в читальному залі районної бібліотеки для дітей. Воно й дійсно: проблема створення подібної організації давно назріла й перезріла, адже в останні роки на літературному фронті Дубровиччини панував повний штиль.

Детальніше...
 
«ПочатокПопередня51525354555657НаступнаКінець»

Сторінка 57 з 57
 

 
30 років Незалежності України Єдина країна - Едина страна Загиблим в АТО Рівненський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Ми в соціальних мережах

Бібліоміст

Бібліоміст

Інтернет скринька

Для яких потреб Ви користуєтесь інтернетом в бібліотеці?
 

Хто онлайн

На даний момент 23 гостей на сайті