День народження Шевченка – це привід не лише вшанувати пам'ять великого Кобзаря, але і згадати творчість, яка не втрачає своєї актуальності у наші дні.
Дубровицька центральна бібліотека увійшла до списку бібліотек, яка отримала книжкову продукцію за Державною програмою, закуплену Українським інститутом книги. Аби потрапити у перелік книгозбірень, яким з держбюджету виділяють кошти на придбання книг, заклад пройшов декілька етапів відбору. І ось маємо результат.
25 лютого – 150років від дня народження Лесі Українки (Лариси Петрівни Косач-Квітки) видатної української письменниці, поетеси, перекладача, громадської діячки. З нагоди цієї вагомої дати в центральній міській бібліотеці представлено книжкову в иставку-інсталяцію «Ні, я жива, я вічно буду жити!» де представленні матеріали та документи про життя та творчість поетеси , її твори. Справжнє ім’я Лесі Українки – Лариса Косач Квітка. Вперше вона підписалася псевдонімом “Українка ” у віці 13 років. Прикладом для неї в цьому став дядько – Михайло Драгоманов, якого письменниця ніжно любила і дуже поважала. Драгоманов спочатку підписувався, як “українець”, а дівчина хотіла бути схожою на нього. У колі сім’ї її називала Лесею, тому цілком зрозуміло, що вона воліла цей більш милозвучний варіант.Леся Українка – геніальна особистість, яка залишила в історії української літератури колосальний слід. Її біографію вивчають у кожному навчальному закладі, про неї говорять і пишуть. Здається, що нам відомо про цю легендарну жінку все. Але, тим не менш, існують особливі факти з її життя, про які мало хто знає. У дитинстві Ларису можна було назвати дитиною-індиго. Вона володіла неймовірними розумовими здібностями.
29 січня 1918 року відбулася надзвичайно трагічна подія в українській історії – бій під Крутами, який набув для українського народу символічного значення, став легендою, прикладом героїзму і жертовності молодого покоління в боротьбі за незалежну Україну. До річниці цих подій у бібліотеці організовано книжкову виставку "Перші кіборги.