Головна Бібліотека Ресурси бібліотеки Конституція- фундамент нашого суверенітету
Конституція- фундамент нашого суверенітету Друк e-mail
У перший місяць літа відзначаємо День Конституції України. День Конституції – не просто свято нормативного акту, а день, коли було затверджено права і свободи громадян України. Конституція – це основний державний документ, який визначає державний устрій, порядок і принципи функціонування органів влади, виборчу систему, права й обов’язки держави, суспільства та громадян. Пропонуємо віртуальну подорож по сторінкам документів про Конституцію та підбір цікавих фактів:
Цікаві факти про Конституцію України 
 
Кожен президент України складає присягу на вірність народу, поклавши руку на Конституцію та на Пересопницьке Євангеліє. 
 
Упродовж 1990-1996 рр. було запропоновано 15 проектів Конституції України – від Конституційної комісії, політичних партій та науковців. 
 
Міжнародне співтовариство привітало ухвалення Конституції України та визнало її однією з найдемократичніших у світі. 
 
У 2011 році була презентована перша мініатюрна Конституція України – книжка розміром 2х3 см. У ній 160 сторінок, а кожна літера не більш як 1 мм. Важить книга всього 15 г. Мініатюра вмістила лише десяту частину тексту оригіналу. Автор – художник-графік Ігор Степанов – витратив на її створення близько двох місяців. 
 
У 2019 році в мережі Інтернет з’явилася електронна Конституція України для дітей у вигляді коміксів. Авторами Конституції у коміксах стали брати Капранови, а художником – Олександр Костенко.
 
Детальніше читайте на УНІАН: https://www.unian.ua/lite/holidays/den-konstituciji-ukrajini-2020-istoriya-cikavi-fakti-skilki-vidpochivatimemo-11047007.html
 
Останнє оновлення на Вівторок, 23 червня 2020, 13:46