Головна Бібліотека Книжкова виставка Пам'ятати заради майбутнього
Пам'ятати заради майбутнього Друк e-mail
1 вересня 1939 року розпочалася Друга світова війна, а 2 вересня 1945-го завершилася – наймасштабніший збройний конфлікт в історії людства. У війні брали участь 61 країна (80% населення Землі), воєнні дії відбувалися на територіях 40 з них. До військових формувань мобілізовано 110 млн. осіб. Загальна кількість втрат становить близько 60 млн. чоловік, із них безпосередньо на фронтах загинули 27 млн. Друга світова війна тривала 2194 дні. Воєнні дії відбувалися на територіях 40 країн світу. З основних фактів про війну відомо:
 
Друга світова війна почалася 1 вересня 1939 і тривала до 2 вересня 1945, тобто 6 років і 1 день.
У Другій світовій війні брала участь понад 6о країна, у яких проживало 80 % всього населення планети.
Офіційно Другу світову не завершено й досі. Росія та Японія так і не підписали мирний договір.
Єдиною країною, яка брала участь у Другій світовій війні з перших і до останніх днів, є Британська імперія.
Найдовша битва Другої світової війни – Битва за Атлантику: 1939-1945 роки.
З 40 000 осіб, які служили на підводних човнах під час Другої світової війни, повернулося лише 10 000.
23 серпня 1939 року СРСР підписує з Третім Рейхом договір про ненапад. За тиждень Рейх за підтримки СРСР розпочне світову війну.
Радянський Союз вступив у світову війну за 17 днів після її початку, атакувавши слідом за Гітлером Польську республіку.
30 листопада 1939 року СРСР напав на Фінляндію, розпочавши радянсько-фінську війну. За розв'язання війни СРСР виключено з Ліги Націй, тогочасного аналогу ООН.
7 грудня 1941 року Японія раптовим нападом на американську військову базу на Гавайських островах Перл-Гарбор розпочала війну проти США.
Після капітуляції Франції її союзниця Британія змушена атакувати французький флот, щоб той не дістався німцям. Внаслідок атаки загинуло понад тисяча французьких вояків і декілька британців.
6 серпня 1945 року на японську Хіросіму, а за три дні на Наґасакі американцями скинуто атомні бомби. За два дні після того СРСР оголосив війну Японії.
У 1944 році у Варшаві спалахнуло найбільше за всю війну повстання проти німців. Радянські війська зумисно зупинили просування до Варшави, аби надати німцям змогу розправитись із польськими повстанцями.
Серед воюючих у Другій світовій війні країн найбільше перейшло воювати на сторону Німеччини громадян Радянського Союзу.
Після окупації Франції німецькими військами за наказом Гітлера угоду про перемир‘я було підписано в тому ж вагоні, у якому Німеччина підписала угоду про закінчення Першої світової війни, яку Гітлер вважав принизливою.
 
Україна понесла надзвичайні втрати внаслідок війни. Під час бойових дій та в полоні загинуло 3-4 млн. військових, підпільників і цивільних, 4-5 млн. цивільних загинуло через окупаційний терор та голод в тилу, до 5 мільйонів жителів були евакуйовані або примусово вивезені до Росії та Німеччини, частина з яких не повернулася. Загалом безповоротні втрати України (українців та інших народів) склали 8-10 млн. осіб. Матеріальні збитки становили 285 млрд. тогочасних рублів. Внаслідок бойових дій постраждало понад 700 міст та містечок, 5,6 тис. мостів, 28 тис. сіл, 300 тис. господарств.
Пропонуємо увазі кристувачів  розгорнуту віртуальну виставку в документах  та  фактах  про  події  Другої світової, та наслідки для України.
 
Останнє оновлення на Вівторок, 12 травня 2020, 11:08