Засідання "Журавлини"- звіт Друк e-mail

altНа базі бібліотеки відбулся чергове засідання, на якому було заслухано звіт голови, про роботу. Тетяна Васькевич (заступник голови  «Журавлина) зазначила, що:- Громадська організація районне літературно-мистецьке об’єднання  «Журавлина» - творча спілка, яка є добровільним об’єднанням професійних творчих працівників – письменників (прозаїків, поетів, драматургів, публіцистів,  літературознавців, які провадять творчу діяльність, результатом якої є створення літературних творів, публічно представляючи їх шляхом публікації,  має фіксоване членство  і діє на підставі Статуту.  Діє на принципах добровільного об’єднання її членів, самоврядування, взаємодопомоги і співробітництва, невтручання у творчий процес, вільного вибору форм і методів творчої діяльності, визнання авторських прав, а в статутній діяльності є незалежною від органів місцевого самоврядування, політичних партій, інших громадських формувань. Районне літературно-мистецьке об’єднання «Журавлина»  може видавати газети, журнали, альманахи, інформаційні матеріали. 

Але все впирається на кошти, яких у нас немає. І кожен автор намагається проводити видавничу діяльність через видавництва та поліграфічну базу та пропагує у різних формах творчі надбання,  співпрацює із засобами масової інформації. Протягом 2019 року видані твори місцевих авторів: Єрмійчук І.М. Вибране, Єфимець В.С. Вітрила України, Задрімала волоскова тиша, Подик О.І. Зерна добра, Там де злагода, Ковальчук Т.П. Ріка життя, Паливода П.В. Упав сірий туман на долину,  Ярмошевич Н.В. Струни мого серця. Робота  громадської організації ожила, в основі її – тісна комунікація. Колеги провели  цікаві заходи, свята, фестивалі, ювілейні, громадсько-політичні заходи, різноманітні творчі зустрічі. Громадське об’єднання  нараховує 30 членів. Серед них є прозаїки, поети, публіцисти,  літературознавці, краєзнавці та просто  любителі поетичного слова.Індикатором активної творчої роботи місцевих письменників є те, що за період існування об’єднання надруковано багато різножанрових книг, окремі автори стали лауреатами  місцевих літературних премій ім.П.Х.Красюка, «Поліська надія» та відзнак. Основною ідеєю ГО є гуртування не лише письменників, а й художників,  – ініціативних людей, які прагнуть діяти заради кращого майбутнього, втілювати креативні ідеї у галузі сучасного мистецтва.       Завдяки районній бібліотеці створена літературно-мистецька карта Дубровиччини. Це своєрідний звіт, у якому відтворено історію, біографічні довідки та іншу інформацію про письменників нашого  поліського краю, матеріали представлені  на сайті бібліотеки. Протягом 2019 року було проведено 9 літературних зустрічей.  Проведені виїздні засідання в села: Крупове, Тумень, Селець, Висоцьк, Кураш, Орв’яниця. Завжди традиційно за участю місцевих авторів проходять Шевченківські дні, Дні рідної мови,літературне традиційне свято гумору «Мішок сміху вам на втіху», яке проходить  в с.Соломіївка, День Перемоги, День прапора, День Незалежності.

Доброю традицією стало відзначати ювілейні дати місцевих авторів. 28 червня відзначили ювілей лауреата премії імені Петра Харитоновича Красюка Івана Миколайовича Єрмійчука. У рамках зустрічі відбудася презентація творчості та концерт. На базі Висоцької публічно-шкільної бібліотеки відбулася літературна зустріч «На Петра до Петра», яка відбувається з метою вшанування творчості, скарбів поетичного слова відомого поета, байкаря, гумориста Петра Харитоновича Красюка в честь святих апостолів Петра і Павла, на честь якого в районі запроваджена літературна премія. На цю зустріч зібралися літератори нашого краю, майстри поетичного слова, гумору, які бережуть і леліють рідну українську мову. На базі районної бібліотеки та Дубровицького «ліцею-школи» відбулася творча зустріч «Багатогранність творчого таланту» з поетесою-землячкою, учасницею міжнародних і всеукраїнських конкурсів Наталією Ярмошевич. На день писемності та рідної мовивідбулася творча зустріч «А вже осінь прийшла у мій сад» в селі Кураш, присвячена творчості уроженки села Кураш Надії Михайлівни Свищевської, поетеси, громадської діячки,члена Національної спілки журналістів України, голови Сарненського районного об’єднання Товариства «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка, члена Дубровицького літературно-мистецького об’єднання «Журавлина». Напередодні дня писемності в приміщені бібліотеки міського шкільного відділу №1 відбулася літературна зустріч з відомою поетесою нашого краю Єфимець Вірою Станіславівною з учнями 4-А і 2 - Б класів Дубровицької ЗОШ №1.  Особливе місце в її творчості займають вірші  для дітей – добрі, світлі, пізнавальні.  Зустріч проходила в теплій атмосфері. Учні переглянули презентацію «Поезія Віри Єфимець – це дотик до прекрасного»  про збірки її творів: «Поліський заспів»,  «Квітковий віршограй», «Веселі казочки для сина та дочки,  «Гостини року»,  «Задрімала волошкова тиша»,  «Вітрила України», з захопленням слухали цікаві розповіді  поетеси про  дитячі роки, її історії і перші спроби написання віршів, які викликали чималий інтерес в маленьких читачів. Віра Станіславівна читала свої вірші, казочки, співала пісні.  У дружньому колі учні декламували поезію авторки, спілкувалися, фотографувалися. В читальній залі центральної районної бібліотеки відбулася презентація двох збірок  Надії Михайлівни Свищевської «Серце сповнене любові» (2019) та «Крізь терни сивої давнини» (збірка  розкриває багаторічну історію поліського краю села Кураш, що на Дубровиччині, у боротьбі за рідну мову, православну віру, церкву). З нагоди ювілейних дат місцеві поети нагроджувались грамотами Дубровицької районної державної адміністрації та Дубровицької районної ради: Паливода П.В., Єфимець В.С., Ермійчук І.М., Свищевська Н.М.

Окремими подяками від районного літературно-мистецького об’єднання: Ковальчук Т.П, Конончук Є.В., Леоновець Т.П. На сайті Дубровицької центральної районної бібліотеки  та мережі «Facebook» оперативно висвітлюється діяльність громадської організації районного літературно-мистецького об’єднання «Журавлина» . Організація продовжує розширювати літературні звязки з сусідніми районами та Республікою Білорусь. У 2019 році  громадська організація районне літературно-мистецьке об’єднання «Журавлина» приділила особливу увагу розвитку громадської організації, щоб максимально посилити нашу присутність та діяльність делегувала представника від об’єднання до Громадської ради від Дубровицької районної державної адміністрації. Ми працюємо над: професійним розвитком, залученням нових творчих людей.  Цілями діяльності ГО є створення умов для творчої праці, підвищення професійного, загальнокультурного рівня членів об’єднання; турбота про їх правовий, соціальний та професійний захист, у тому числі їхніх авторських прав.

Кожного року подається податкова фінансова  звітність.

 Нашіпартнери:Дубровицька районна державна адміністрація,

                          Дубровицька районна рада,

                         Відділ культури і туризму Дубровицької РДА,

                       Управління освіти , молоді та спорту Дубровицької РДА,

КЗ «Дубровицька централізована система публічно-шкільних бібліотек» Дубровицької районноїради. Після звіту було дано оцінку роботі організації – «добре». Та заслухано членів об’єднання, які поділилися своїми думками та новими напрацюваннями.
                                                                               

 

Останнє оновлення на Середа, 11 грудня 2019, 17:28