Головна ЦОГ ЕІ Правові консультації ПОРЯДОК ВИЇЗДУ ЗА КОРДОН З ДИТИНОЮ
ПОРЯДОК ВИЇЗДУ ЗА КОРДОН З ДИТИНОЮ Друк e-mail

altЦього року прийнято зміни до деяких законодавчих актів щодо посилення захисту прав дитини. Зокрема, внесені зміни і до правил перетинання державного кордону громадянами України. Отож, як виїхати за кордон з дитиною?

Якщо дитина проживає з одним із батьків, який не перешкоджає другому у спілкуванні з дитиною, то не потрібно отримувати дозвіл другого з батьків на виїзд за кордон дитинина строк до 1 місяця в тому разі, якщо мета поїздки: лікування; навчання; участь у дитячих змаганнях, фестивалях, наукових виставках, учнівських олімпіадах та конкурсах, екологічних, технічних, мистецьких туристичних, дослідницьких, спортивних заходах; оздоровлення та відпочинок.

Що ж для цього потрібно зробити?

Перш за все – повідомити другого з батьків про державу перебування, мету та тривалість поїздки рекомендованим листом, якщо відоме місце його проживання. А далі треба пред’явити на кордоні копію рішення суду або органу опіки і піклування про визначення (підтвердження) місця проживання дитини.

ВАЖЛИВО! За умисне порушення строків перебування за кордоном наступає адміністративна відповідальність – штраф від 1700 до 3400 грн. та втрата права виїзду з дитиною за кордон без згоди другого з батьків на рік.

Якщо другий із батьків має заборгованість зі сплатою аліментів понад 4 місяці або понад 3 місяці дитині з інвалідністю або тяжкою хворобою – можна виїхати з дитиною за кордон на строк до 1 місяця і більше без дозволу боржника.

Що потрібно зробити?

Необхідно отримати довідку про наявність у другого з батьків заборгованості по сплаті аліментів за місцем виконання рішення про стягнення аліментів. Така довідка видається органами ДВС протягом 10 днів та дійсна протягом місяця з дня її видачі. Тобто, замість нотаріально посвідченої згоди другого з батьків на кордоні треба пред’явити оригінал такої довідки або нотаріально засвідчену її копію. 

На кордоні треба пред’явити оригінал довідки про наявність у другого з батьків заборгованості або нотаріально засвідчену її копію:

- понад 4 місяці або

- понад 3 місяці + документ, що підтверджує тяжку хворобу або інвалідність дитини.

Якщо ж другий із батьків сплачує аліменти вчасно та в повному обсязі можна виїхати з дитиною за кордон на строк, передбачений нотаріально посвідченою згодою або рішенням суду.

Що потрібно зробити?

1) Написати рекомендованого листа другому з батьків з проханням надати згоду на виїзд з дитиною за кордон.

2) Якщо згоду не надали протягом 10-ти днів після вручення рекомендованого листа подати до суду заяву щодо надання дозволу на виїзд з дитиною за кордон без згоди другого з батьків. 

3) На кордоні пред’явити нотаріально посвідчену згоду другого з батьків на виїзд або копію рішення суду про дозвіл на виїзд дитини.

Телефон безкоштовної гарячої лінії 0 800 213 103..

За правовою консультацією звертайтеся до Дубровицького бюро правової допомоги, що знаходиться за адресою: м.Дубровиця, вул.Воробинська,9 (приміщення районної бібліотеки). Тел. (03658) 20006.

В рамках правопросвітницького проекту проекту «Я МАЮ ПРАВО» пропонуємо переглянути випуск телепрограми на тему: «Аліменти» за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=XfgSvGLc9ao

 

Відділ «Дубровицьке бюро правової допомоги»

Сарненського МЦ з надання БВПД