Головна Бібліотека Надходження літератури Інша література Нові надходження за січень-лютий 2018року
Нові надходження за січень-лютий 2018року Друк e-mail

Пропонуємо ознайомитись з новинками які надійшли до районної бібліотеки протягом січня-лютого 2018року

 

 

Саттер, Д.  Доба безумства. Занепад і кінець Радянського Союзу  [] / Д. Саттер  ; пер. Н. Комарової. - Київ  : Дух і літера, 2017. - 528

Радянський Союз став першою в історії державою, в якій офіційна ідеологія пронизувала всі сфери й рівні життя, перетворюючи громадян на безликі та взаємозамінні гвинтики колосальної системи. Американський журналіст Девід Саттер в своїй книзі показує життя радянських людей і трагічні наслідки цього соціального експерименту.

 

 

 

 

Сєнцов, О. Г.  Купіть книгу - вона смішна  [] : ненаук. -попул. роман з елементами гумору  / О. Г. Сєнцов. - Харків  : Фоліо, 2016. - 220 с

Цікаво, а що зробили б ви, якби з'явився, скажімо, хтось і запропонував згадати одне - єдине бажання, яке виповниться? Герої цього роману думають не довго, бо важають цю пропозицію просто жартом. Ось і замовляє один вагон алмазів, другий - ціле поле конопель, ну а третій .

 

 

 

 

Добровольчі батальйони  [] / К. Гладка, Д. Громаков, В. Миронова, О. Плужник  ; упоряд. А. Шевченко. - 2-ге вид., перероб. та допов. - 

 

Харків  : Фоліо, 2017. - 325 с.

Ця книга – хроніка діяльності добровольчих батальйонів і водночас роздуми над природою добровольчого руху. Створення добровольчих батальйонів, їхній бойовий шлях і сучасний стан – про все це розповідають в книзі безпосередні учасники подій, політики, військові, громадські активісти та волонтери.

   

 

 

 

 

Таран, Л.  Крила Магдалини  [] / Л. Таран. - Чернівці  : Букрек,   2017. - 232 с.

Вона не ангел, вона – Магдалина. Грішниця? Свята? Вона – як усі,         вона – особлива. Уляна, Інна, Галина, Ліна – це також її імена. Впізнаєте? Може, з котроюсь із них вас зводила доля. Може, якась промайнула у вашому сні…На завершення – цикл любовної лірики “Вірші, надіслані Сапфо”: як своєрідний щоденник серця.

 

 

 

 

 

Яблонська, Т.  Книга, яку знищили  / Т. Яблонська, І. Драч. - К. : Мистецтво, 2017. - 56 с.

Про те, що Слово і Пензель – не просто сусіди, а близькі родичі, цікаво розповість Іван Драч, дочка Тетяни Яблонської – Гаяне Атаян, а також відомі діячі нашої культури.

 

 

 

 

 

 

Лойко, С.  Рейс : [роман] / С. Лойко. - К : Брайт Стар Паблішинг, 2017. - 432 с.

Попри те, що в основі сюжету лежить реальна історія збиття бойовиками “ДНР” малайзійського “Боїнга” рейсу МН-17, це передусім – трилер і детектив, каже Лойко. Його головний герой – колишній корумпований “мент”, що переховувався в Америці і чекав на зустріч із сім’єю. Проте марно. Літак, у якому була його родина, збитий над Донбасом, і герой, з надією знайти та покарати винних, починає власне розслідування.

 

 

 

 

Драч, І. Ф. Сатирикон   [] / І. Ф. Драч  ; упоряд. І. С. Рябчий. - Харків  : Фоліо, 2017. - 415 с.

До збірки увійшла поезія за останні кілька років.У вірші "Чеченам" Драч роздумує: українцям слід було підтримати цей народ у його боротьбі з Москвою. Бо тепер "кадирівці" воюють проти нас на Донбасі. Є вірш-звернення "До мільйона московських хохлів", у якому поет запитує українців, які живуть в російській столиці, ким вони себе насправді почувають.На презентації в столичній книгарні "Довженко" Івана Федоровича просять прочитати вірш "Лугандонія".

 

 

 

Шкляр В. М. Чорне сонце: збірка / В. М. Шкляр; худож. М. Пащук . - Х.: Клуб сімейного дозвілля, 2015. - 304 с.

Хто і навіщо затягує криваву драму? Чому гинуть найкращі? Чому місцеві вважають своїх визволителів ворогами? Яким наш герой бачить майбутнє  Вітчизни? Глибока, сповнена смутку, болю й надії оповідь хлопця, якого честь і сумління змусили взяти до рук зброю.До видання ввійшли твори "Чорне Сонце", "Танець під чортову дудку", "Крук - птаха нетутешня", "Останній шанс Захара Скоробагатька", "Високі гори у Ялті", "Цілком таємні історії

 

 

 

Драч, І. Ф. Криниця для спраглих ; Кіно / упоряд. І. С. Рябчий. - Х. : Фоліо, 2017. - 589 с.

Читачам пропонуються дев'ять сценаріїв і кіноповістей видатного поета і кінодраматурга Івана Федоровича Драча. За більшістю з них знято повнометражні фільми, визнані знаковими сторінками вітчизняного кінематографа. У виданні вміщено також поезію Івана Драча, примітки, коментарі, рецензії та спогади українських діячів культури, інтерв'ю і статті самого автора.

Книга дасть можливість поцінувати одну зі сторінок творчості Івана Драча та побачити еволюцію українського кіномистецтва протягом останніх десятиліть.

 

 

Мельниченко, А. А. Я не боюсь сказати  [] / А. А. Мельниченко. - Харків  : Фоліо, 2017. - 213 с.

#Я не Боюсь Сказати» — найсміливіша книжка про сексуальне виховання в Україні, позбавлена упереджень. Вона піднімає питання солідарності, булінга, об'єктивізації та фемінізму, розповідає про види та способи насильства. Окрему увагу приділено взаємодії з органами порядку.

           

 

 

 

Сосьє, Ж.  Дощило птахами  [] : роман  / Ж. Сосьє  ; пер. з фр. І. Рябчій. - Львів  : Вид-во Анетти Антоненко, 2017. - 160 с.

Навіщо жінка-фотограф прямує до таємничого лісу? Хто такий Тед Бойчук? Як йому вдалося вижити під час жахливої катастрофи? Цього фотограф так і не дізналася, адже Бойчук помер якраз перед її прибуттям до маленького хутору посеред хащ. Два літні мешканці хутору – Том і Чарлі – ще не знають,що поява фотографа повністю змінить їхнє життя. Так само, як і поява іншої старенької леді…

 

 

 

Дяченко, М.  Темний світ. Рівновага  [] : роман  / М. Дяченко, С. Дяченко. - Харків  : Фоліо, 2017. - 283 с. - (Світи Марини та Сергія Дяченків).

Головна героїня фільму «Темний світ: Рівновага» - звичайна студентка Даша (Марія Пирогова). Раніше вона і не підозрювала, що увесь світ, який її оточує – хитка рівновага у боротьбі Посвячених та Тіней з Темного світу. Ворожі до людей безсмертні істоти поглинають життєву енергію людей, щоденно крадуть у кожного його емоції. Несподівано для себе Даша виявляється однією з посвячених та одразу ж вступає у двобій, від якого залежить доля усього людства.

 

 

 

Дяченко, М.  Ключ від королівства  [] : роман  / М. Дяченко, С. Дяченко. - Харків  : Фоліо, 2017. - 283 с. - (Світи Марини та Сергія Дяченків).

Потрапити в Королівство легко. Піти мандрувати дорогами, захищаючи себе й супутників від небезпек, – просто.Повернутися додому – лише один крок. Часом лише один крок відокремлює зраду від помилки, вірність від боягузтва, стриманість від байдужості, а сумнів від заздрості. Один крок до трону. Який крок зробиш ти?

 

 

 

 

 

Дяченко, М.  Віта Ностра  [] : роман  / М. Дяченко, С. Дяченко  ; пер. з рос.

 О. Негребецького. - Київ  : Довженко Букс, 2017. - 380 с.

 «Віта Ностра» — роман-ідея, роман-перетворення, роман про те, як стати дорослим, пізнати себе, про біль і страх. Істинний страх, коли боїшся, що щось може статися з твоїми близькими, коханими, рідними, беззахисними, та ще й через твою провину, змушує Сашу Самохіну вступити до дивного інституту Спеціальних Технологій, де студенти схожі на чудовиськ, а викладачі — на занепалих янгелов. І життя її перетворюється на жахіття...

 

 

 

Внничук, Ю. П. Аптекар  [] : роман  / Ю. П. Винничук. - Київ  : Довженко Букс, 2017. - 318 с.

Події нового роману Юрія Винничука "Аптекар" відбуваються у 1646-1648 роках спочатку у Венеційській республіці, а далі - у Львові. Історичне тло уміло використане для захопливої гри в дійсне-недійсне, де персонажі історичні сусідять з вигаданими, а їхні складні стосунки формуються у любовні трикутники. Фантазійні описи звучать як реальні, авторська вигадка відходить на другий план, змушуючи читача вірити у світ, витканий зі сну.

 

 

 

 

Винничук, Ю. П. Лютеція  [] : роман  / Ю. П. Винничук. - Харків  : Фоліо, 2017. - 314с.

Роман «Лютеція»  – черговий постмодерний витвір Юрія Винничука з елементами містики, детективу, еротики, гумору і смутку. Автор зупиняється, як колись Данте, «на півдорозі», щоб озирнутися назад і довідатися, хто він насправді, прагнучи звести порахунки зі своїм молодечим бунтом проти навколишньої совєтської дійсності. Таємничу Лютецію, дівчину зі снів, розшукують герої роману. На перепоні цих пошуків стоїть не менш таємнича організація, члени якої носять імена карт. А десь поза цим світом триває Велика Битва, звістки про яку приносять ціною свого життя мужні Листарі, до яких належить і Лютеція.

 

 

 

Скрябін, К.  Я, Шонік і Шпіцберген  [] / К. Скрябін. - Харків  : Фоліо, 2017. - 122 с. - (Графіті).

Головними героями повісті стали сам Андрій Кузьменко, його дружина Світлана, яку він з любов'ю називає Мухою і єдиним тверезим соратником, а також друг Шонік з дружиною Настею і Саня - колега музиканта з Івано-Франківська. Задоволення, яке читач отримає від прочитання гумористичної повісті, незрівнянно ні з чим!Фірмовий гумор Кузьми Скрябіна змушує забути про всі насущні проблеми і метушню. Опис пригод під час ризикованої авантюри, звичаїв народів Півночі і краси природи вдалися автору на славу.

 

 

Ренд Айн  Атлант розправив плечі. Ч. 1. Несуперечність / пер. з англ. А. Переверзєв, В. Стах. - Вид. 5-те. - К. : Наш формат, 2017. - 392 с.

Іноді дитячі мрії збуваються. Даґні Таґґарт керує найбільшою в країні залізницею. Генк Ріарден запроваджує революційну технологію в металургії. Елліс Ваятт перетворює Богом забуту землю на промисловий рай. У їхніх руках – наймогутніші корпорації, що від них залежить доля країни. Вони – сучасні атланти. Їхня релігія – економіка, їхня відповідальність – тягар усього світу. Колись вони мріяли змінити життя суспільства, а тепер їм доводиться чути, що вся їхня праця лише помножує несправедливість. Що всім людям потрібні однакові права і можливості.

 

Ренд Айн  Атлант розправив плечі. Частина друга. Або — або / пер. з англ. Софії Андрухович. — 5-те вид. — К.: Наш формат, 2017. — 432 с.

Країна стрімко летить у прірву. Псевдовчені наполегливо пропагують: мислення — це ілюзія, по­шук будь-якого сенсу — абсурд, і зрештою уряд оголошує мораторій на розум. Талановиті підприємці безслідно зникають, кидаючи своє виробництво на­призволяще або знищуючи його. Головні герої роману — Даґні Таґґарт і Генк Ріарден — відчайдушно намагаються відвернути катастрофу. Даґні перекона­на, що в країні з’явився таємничий Руйнівник, ціль якого — крах економіки і тотальна деградація людей.

 

 

Ренд Айн.Атлант розправив плечі. Частина третя. А є А / Пер. з англ. Софії Андрухович. — 5-те вид. —К.: Наш формат, 2017. — 568 с.

Країна, яку залишили її творці, винахідники та мислителі, приречена на вій­ну, голод і смерть. Владу захоплюють невігласи, корупціонери й мародери. Історія триває бодай тому, що одна вольова жінка на ім’я Даґні Таґґарт пе­реконана, що досконалий світ справжніх цінностей існує. Вона намагається зламати сценарій неминучої катастрофи. У світі ще є смі­ливці, спроможні створити суспільний лад, де немає конфліктів, не виникає потреби в самопожертві, жодна людина не становить загрози для мети інших. Бунтівні атланти знають, що розум таки переможе.

 

Герус Л. Українська народна іграшка . – К.: «Балтія-Друк», 2017 . – 61 с.

Українська народна іграшка є особливим, яскравим і самобутнімвидом декоративно-прикладного ми­стецтва. Вона здатна зацікавити і дітей як безпосередніх учасників гри, і дорослих в якості потужного засо­бу виховання, а також як спогади про власне дитинство. Вона захоплює те­матикою, довершеною простотою форми, конструктивною вигадливістю, лаконічним декором, емоційною налаштованістю. З іграшками, створе­ними з тканин і ниток, з глини, дерева, трави, соломи і навіть з сиру, з їх ло­кальним розмаїттям знайомить чита­ча це видання, багато ілюстроване на основі експонатів Музею етнографії та художнього промислу при Інституті народознавства НАН України (м. Львів), Музею Михайла Грушевського (м. Київ), приватних збірок, авторських творів тощо.

 

Косміна О.Українське народне вбрання . – К.: «Балтія-Друк», 2017 . – 62 с.

 Видання знайомить читача з оригінальними зразками традиційного вбрання українців кінця XIX - початку XX сторіч­чя, що зберігаються в музеях Києва, Харко­ва, Львова, Чернігова, Вінниці, Запоріжжя, Переяслава-Хмельницького і приватних ко­лекціях. Альбом містить інформацію про регіональні особливості українських строїв, змінює сталі стереотипи, демонструючи укра­їнський національний одяг в усьому його ба­гатстві та розмаїтті.

 

 

 

Талеб, Насім Ніколас.Чорний лебідь. Про (не)ймовірне у реальному житті/Насім Ніколас Талеб; пер. з англ. Микола Климчук.— К.: Наш Формат, 2017. — 392 с.

Цілком очевидно, що життя — це сумарний ефект небагатьох важливих потрясінь. Згадайте своє життя. Перерахуйте важливі події й технологічні винаходи, що припали на ваш вік, і порівняйте з колись напрогнозованим. Скільки їх «приїхало за розкладом»? Малоймовірну подію, яка справляє колосальний ефект, колишній трейдер Насім Талеб влучно називав Чорним лебедем. Його книжка про філософію, психологію і математику рід­кісних подій стала світовим бестселером, перекладена на три десятки мов світу і розійшлася колосальним тиражем.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Останнє оновлення на Субота, 03 березня 2018, 10:22