Головна Наш край Загиблим в АТО Мазур Віталій Віталійович
Мазур Віталій Віталійович Друк e-mail

altНародився  Віталій  25 серпня 1979 року в с. Заслуччя  Дубровицького  р-ну  Рівненської обл.  В 1986 році пішов в 1 клас  Заслуцької ЗОШ 1-2 ст, в 1994  році закінчив 9 класів школи.  В 1996 році закінчив 10 класів  Колківської ЗОШ 1-3 ст. З 1996 по 1997 роки навчався в Дубровицькому професійному ліцеї на будівельника. В 1997 році був призваний в ЗСУ, служив в м.Сімферополь в повітряно-десантних військах (ПДВ)… Згодом  проходить  строкову службу  у військах спеціального призначення у м.Кіровограді. Подальшу свою службу пов’язав із високомобільними  десантними військами. Був старшиною  розвідувальної роти,  начальником   продовольчого складу. Тривалий час  служив у військовій частині 1910 ( район Корбутівки ) старшиною 3-ї аеромобільної роти. В 1998 році за направленням їде в Одеську область м.Бєлград, і служить по контракту в ПДВ.В березні 2002 року одружився, і в цьому ж 2002 році народився син Микола, а в 2008 році донька Вікторія. Після розформування військової частини в Бєлграді Віталія направляють служити в м.Житомир в 95-ту високомобільну десантну військову частину. З 2006 року по 2012 рік Віталій навчається в Житомирському фінансово-економічному інституті (заочно). В березні 2014 року військова частина Віталія дислокується в Донецьку область, де з 26 квітня бере участь в АТО, обороняючи Донецький аеропорт. Перед початком  військових дій був призначений  старшиною 13-го окремого аеромобільного десантного батальйону. За інформацією волонтерів, Віталій Мазур помер в ніч на 27 січня у лікарні міста Демитрово, куди потрапив з тяжкою травмою голови. Смертельне поранення військовий отримав під час обстрілу, в який потрапили розвідники.

Із спогадів про Віталія Мазура:

Ігор Дзюба

altКолишній начальник розвідки  95-ї окремої аеромобільної бригади.

Віталій завжди був на висоті. Він був справжній старшина, справжній «баття»-  хоч і молодий. Він міг вести групу, міг сісти за кермо, міг виконати будь-яке  завдання. Віталік був Людиною «з великої літери», Старшиною «з великої літери», Захисником своєї вітчизни « з великої літери». Він герой, справжній герой.

 

 

 

 

 

 

                                                                Олександр Порхун

altКомандир 13-го аеромобільного батальйону.

Це був бій  близько 10: 45- 11:00 22 січня поблизу населеного пункту Спартак. На наші позиції пішов контрнаступ противника. Вході цього бою Віталій і загинув. На нас тоді пішли і танки, і бойові машини, і мінометні обстріли.  Він був поранений, впав у кому, наші медики надавали йому допомогу .Це дуже велика втрата. Я вам навіть скажу , що – ніхто  не  зможе замінити його  на цій посаді. Він справді  був незамінним.

 

 

 

 

 

 

На Дубровиччині освятили три пам’ятні дошки загиблим в АТО

 

Відразу у трьох закладах Дубровиччини відкрили меморіальні дошки воїнам-землякам, які загинули під час АТО. Пам’ятні знаки встановили на навчальних закладах, де навчалися захисники держави. Одну дошку відкрили в селі Заслуччя. Тут вшанували загиблого старшого прапорщика Віталія Мазура. Військовослужбовець помер у лікарні на Сході від поранення, яке отримав під час виконання бойового завдання в районі Донецького аеропорту. Віталія Мазура поховали на Житомирщині у січні.

alt               alt

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаткові джерела про  Віталія Мазура:

 

 

Слободзян О. 

         Вибач, мамо, за чорну хустину... / О. Слободзян // Вільне слово : Громадсько-політична газета. - 2015. - №22/28 трав./. -  С. 13

 

Командир 13-го аеромобільного батальйону житомирської бригади про загиблого Віталія Мазура: це дуже велика втрата[Електронний ресурс] // Житомир. Info: [сайт]– Режим доступу:http://www.zhitomir.info/news_143867.html. -  Назва з екрана.

 

Мазур Віталій (28. 01. 2015) [Електронний ресурс]// Житомирська обласна державна адміністрація: [сайт] – Режим доступу: http://oda.zt.gov.ua/mazur-vitalij-%2828.01.2015%29.html. – Назва з екрана.

 

На Дубровиччині освятили три пам’ятні дошки загиблим в АТО[Електронний ресурс]// Видавничий дім «ОГО» :[сайт ] -  Режим доступу: http://ogo.ua/articles/view/2015-05-26/62936.html.-  Назва з екрана