Передача кришечок Друк e-mail

alt7 жовтня 2015 відбулася передача зібраних пластикових кришечок на протези для воїнів АТО в рамках акції «Добро жменями» бібліотекарами району. Всього назбирали 220 кг кришечок. Що більше волонтерів  візьмуть участь у цій справі, то більшій кількості воїнів АТО вдасться повернутися до нормального життя. Всеукраїнським організатором програми є благодійний фонд «Овес» м. Київ. Безкоштовну доставку пластикової втор сировини робить компанія «Міст експрес». Серед дубровицьких волонтерів активну участь взяли  Трипутнянська, Удрицька Лісівська, Смородська, Берестівська, Колківська публічно-шкільні бібліотеки, а також жителі м.Дубровиці: Веленець Є., Ромаш В., Кришталевич В., Таборовець І., Соя Б.

 

КРИШЕЧКИ НА ПРОТЕЗИ БІЙЦЯМ АТО: 15 ФАКТІВ, ЯКІ ТРЕБА ЗНАТИ

Ось уже близько 3-х місяців вся Україна, з подачі благодійного фонду «ОВЕС», захоплено збирає кришки від пластикових пляшок. Майже в кожному офісі, підприємстві і багатоповерхівці є ентузіаст, який встановив де-небудь на видному місці велику банку-контейнер і всім розповідає,

о 500 000 кришечок – це протез руки для бійця АТО, а 850 000 – протез ноги. 

У спальних районах дітвора бродить з пакетами, підбираючи з землі заповітні кришки. «Не викидай кришечку, віддай волонтерам – допоможи пораненому бійцю», – ось воно, живе підтвердження того, як легко творити добро. Блискуча ідея захопила багатьох. Уява малювала майже мультяшні картинки, як кришечки висипають в чан, де кипить, вариться і булькотить надміцний пластик для зручних протезів.

15 фактів, які вам цікаво буде дізнатися, якщо ви теж збираєте кришечки

1. Протези з кришечок ніхто не робить. Сировина, отримана після їхньої переробки, йде тільки для виготовлення дрібних частин суглобової частини протеза.

 

2. Зібрані кришечки БФ «ОВЕС» здає на вторсировину підприємству «Бровари-Вторма», а виручені гроші планується витратити на оплату імпортних протезів для бійців АТО.

 

3. Саме кришечки вирішили збирати, тому що матеріал, з якого вони зроблені, найбільш цінний в якості вторсировини.

 

4. «Бровари-Вторма» купує кришечки за ціною 10 грн. за кілограм. При цьому, за словами члена асоціації переробників вторресурсів Наталії Семко, стандартна ціна на такий товар в приймальних пунктах від 1,5 до 3 гривень.

Підтверджується ця ціна і в інших підприємствах.

 

5. Директор «Бровари-Вторма» Леонід Черепейник повідомив, що на його підприємствах стандартна закупівельна ціна – 6 гривень, «а 10 гривень зробили в якості благодійного жесту, щоб більше грошей пішло на лікування воїнів АТО». За словами бізнесмена, збитків через націнки в 4 гривні не терпить.

 

6. Отримані кришечки підприємство переробляє в «насіння» і перепродує кінцевому споживачеві.

 

7. В акції беруть участь вже більше 20 міст і населених пунктів, її підтримує ряд міністерств і відомств. За словами організаторів, бокс для збору кришок стоїть навіть в Адміністрації Президента, з 1 вересня бокси розмістять в школах і вузах. Підключилися й діаспори: зараз йдуть переговори про те, щоб українці за кордоном надсилали гроші, здаючи кришечки у себе в містах.

 

8. З початку акції переробнику передано 1230 кілограмів кришечок, ПЕТ і пластика на загальну суму 9400 грн. – це повідомив Леонід Черепейник. У фонді «ОВЕС» також повідомили, що передано 1230 кг сировини і отримано 8400 гривень. «Остання партія йшла вчора ввечері, може бути кошти ще не дійшли», – пояснюють у фонді різницю в тисячу.

 

9. Одна кришечка важить близько трьох грамів. Щоб назбирати на один протез, потрібно, за словами засновника фонду «ОВЕС» Тетяни Руденко не менш тонни кришечок. Зараз зібрано вже більше тонни, але виручено менше 10 тисяч гривень і на протез цієї суми не вистачає.

 

10. Раніше на прес-конференції організатори акції повідомляли, протези коштують близько 6000 євро. Тобто, і двох тонн сировини на покупку протеза, швидше за все, не вистачить.

 

11. Тетяна Руденко заснувала БФ «ОВЕС» у березні цього року, щоб, за її словами: «Допомогти країні повернутися в нормальний стан». Акція зі збору кришечок – єдиний проект фонду. У всякому разі, на їхньому офіційному сайті більше ніяких проектів не значиться. Раніше Тетяна Руденко була відома як організатор ГО «Кредитний майдан».

 

12. У «ОВЕС» вже знайшли фахівця, готового виконувати індивідуальні протези за вигідною ціною. Але його ім’я і посаду тримають у таємниці. «У нас домовленість, що він буде представлений, коли зніме перший зліпок для протезів. Крім того, у нас є домовленості в Італії, Угорщині, Канаді та Німеччині, якщо ми зараз оголосимо лише Польщу, всі інші залишаться не при справах», – пояснює Руденко.

 

13. Відстежити, скільки кришечок зібрано, а скільки передано переробнику, зможе, мабуть, тільки той, хто бере участь у їх зборі. З коробів, розставлених по всьому місту, майбутня сировина надходить в пункти збору, там ніхто накладних не виписує, а акт прийому-передачі, де вказується вага, складається вже в момент надходження кришечок в «Бровари-Вторма»

 

Бійців, яким будуть зроблені протези за рахунок зібраних кришечок, ще шукають. Вибирати кандидата планують у випадковому порядку.

 

 14. Руденко на питання, як можна впевнитися, що зібрані кришки йдуть на благодійність, а не куди-небудь ще, ображається. «Якщо ви шукаєте підступ – не допомагайте, викидайте ці кришки. Або станьте з нами від першого дня збору і ви все побачите своїми очима», – говорить вона. Обіцяє публікувати звіти щотижня. Вчора на сторінці фонду з’явилися перші звіти за 25 і 26-е серпня.

 

 

15. Бійців, яким будуть зроблені протези за рахунок зібраних кришечок, ще шукають: для цього фонд направив запити в Міноборони, Мінздрав та інші відомства, щоб дізнатися, хто з поранених потребує протезування. Вибирати кандидата з сформованих списків планують у випадковому порядку, але як саме це буде проводитися, організатори ще не визначилися.

Джерело: http://www.tochno.media/rus/story/kryshechki_na_protezy_boytsam_ato_15_faktov_kotorye_nado_znat-1440750428/

Останнє оновлення на Четвер, 15 жовтня 2015, 16:05