Головна Бібліотека Ресурси бібліотеки Проект "Долі, обпалені війною"
Проект "Долі, обпалені війною" Друк e-mail

altЗазнавши в Другій світовій війні величезних людських втрат і руйнувань, Україна зробила гідний внесок у розгром Німеччини та її союзників. У лавах радянської армії воювало понад 7 млн. українців. Кожен другий з них загинув на фронті, українці складали в радянській армії другу за чисельністю національну групу. Серед вищих офіцерів, зокрема командуючих фронтів та армій, було чимало українців. Ратний подвиг багатьох українців на всіх фронтах війни відзначений найвищими нагородами. За підрахунками істориків, у ході воєнних дій на території України загинуло близько трьох мільйонів радянських воїнів, понад два мільйони українців було вивезено для примусової праці до Німеччини під час окупації.

На території республіки цілком чи частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, близько 10 мільйонів людей залишились без даху над головою, знищено понад 16 тисяч промислових підприємств.Тому свято Перемоги у Другій Світовій  війні — це також свято українського народу. Свято загальнонаціональної гордості, а разом з тим загальнонаціональної скорботи. Гордість за великий історичний подвиг, скорбота за втраченими долями, за нездійсненними надіями. Бібліотечні працівники Дубровицького  району розпочали  роботу над вікі-проектом  «Згадаємо героїв поіменно…»,який включає  збір  та оцифрування матеріалів про ветеранів цієї війни, мешканців та уродженців нашого району. На сьогоднішній день зібрано матеріали  про   65 ветеранів-земляків. Даний матеріал можна знайти на веб-сайті бібліотеки http://dubrlibr.rv.ua/ , або ж у Вікіпедії (вільній  електронній енциклопедії),  відвідавши сторінку населеного пункту, де проживав (або проживає) ветеран… Ми схиляємо голови перед пам'яттю загиблих воїнів-визволителів та вклоняємося живим учасникам тих героїчних подій. Подвиг наших ветеранів – це еталон мужності, патріотизму, сили волі та справедливості, та  запрошуємо всіх небайдужих приєднатися до даного проекту і надати дані про своїх рідних та близьких, знайомих ветеранів, учасників бойових дій Другої Світової війни, адже без пам’яті про минуле немає майбутнього.

Інформацію про ветеранів які не виставлені на сайті  просимо надсилати   на нашу електрону адресу  Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду  з позначкою «Згадаємо героїв поіменно», або завітати до нашої бібліотеки персонально. Чекаємо на Вас за адресою: м.Дубровиця, вул. Воробинська 9, т. (03658)20367

 

Останнє оновлення на П'ятниця, 26 червня 2015, 10:15