Головна
Бібліотеки як центри підтримки внутрішньо-переміщених осіб Друк e-mail

altВнутрішньо – переміщені особи (ВПО) – це люди або групи людей, які були змушені рятуватися втечею або покинути свої будинки або місця проживання, через або для того, щоб уникнути наслідків збройного конфлікту, ситуації загального насильства, порушень прав людини або стихійних лих/техногенних катастроф, і які не перетнули міжнародно-визнаний державний кордон країни.

Хто такі внутрішньо – переміщені особи (ВПО) і хто ми для них?

 Що бібліотека може запропонувати для ВПО?

Як ефективно організувати послуги для ВПО?

Розібратися в усіх цих питаннях бібліотекарям допоміг тренінг «Бібліотеки як центри підтримки громадян в умовах воєнної загрози: робота з внутрішньо – переміщеними особами (ВПО)», організований Рівненською обласною бібліотекою на базі Сарненської центральної районної бібліотеки, що відбувся 9 жовтня, у тренінговому навчанні прийняли участь бібліотечні працівники Сарненського, Дубровицького, Зарічненського, Рокитнівського, Володимирецького районів та м. Кузнецовськ. Під час тренінгу бібліотекарі отримали практичні поради про те, як працювати з людьми, які переміщаються із зони проведення АТО від психотерапевта, практичного психолога Харченко Вікторії, яка зі своєю родиною стала внутрішньо-переміщеною особою і в своєму житті особисто зіштовхнулася з артобстрілами та бомбардуваннями на Сході України. 

Аналогічні тренінги були проведені 10 та 13 жовтня в інтернет-центрі Дубровицької районної бібліотеки для працівників районної ланки та сільських бібліотекарів сіл Берестя, Селець, Лісове, Залужжя, Колки, Сварицевичі, Тумінь, адже бібліотека, як інформаційний центр повинна у своїй роботі надавати максимальний спектр послуг для людей, які в силу останніх подій на Сході України тимчасово полишили свої домівки та вимушено змінили місце проживання.

Бібліотека проінформує та надасть впевненості тим, хто вимушено змінив місце проживання! Якщо ви приїхали з АР Крим, Донецької та Луганської областей і вам необхідна допомога у пошуку житла, роботи, безкоштовна консультація та інформація про участь у виборчому процесі, звертайтесь у Дубровицьку центральну районну бібліотеку до ваших послуг:

-навчання основ комп’ютерної грамотності

- cпілкування з друзями та рідними по Skype

- безкоштовний інтернет

-безкошьовне ксерокопіювання, сканування та підбір документів

-організація дозвілля

-екскурсії по місту{jcomments on}

altalt

alt

 
 

 
30 років Незалежності України Єдина країна - Едина страна Загиблим в АТО Рівненський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Ми в соціальних мережах

Бібліоміст

Бібліоміст

Інтернет скринька

Для яких потреб Ви користуєтесь інтернетом в бібліотеці?
 

Хто онлайн

На даний момент 15 гостей на сайті