Головна Бібліотека Масові заходи Бібліотеки – мости до електронного урядування
Бібліотеки – мости до електронного урядування Друк e-mail

alt18 березня 2014 року на базі Дубровицької центральної районної бібліотеки відбулося навчанням  голів та секретарів сільських рад району в рамках Ініціативи «Партнерство «Відкритий уряд» проекту «Публічні бібліотеки – мости до електронного урядування», проведений спеціалістами Рівненської державної обласної універсальної бібліотеки Валентиною Максимчук та Валентиною Бендюх.

З вступним словом на навчанні виступила начальник відділу культури і туризму Дубровицької РДА Марія Пасько, яка відмітила, що на базі сучасно оснащеної районної бібліотеки є можливість навчити різні групи населення користуватися електронними послугами національного та регіонального рівнів для забезпечення ефективного діалогу між урядовими структурами усіх рівнів та громадою. Одним із соціальних інститутів суспільства, який може приєднатися до впровадження в країні е-урядування є публічні бібліотеки як загальнодоступні заклади. Бібліотеки готові сьогодні долучитись до надання послуг е-урядування. Вони пропонують громадянам безкоштовний інтернет, доступ до офіційної інформації онлайн, навчання інформаційної грамотності, інформування, консультування громади та забезпечення доступу до публічної інформації, електронних послуг, взаємодії з органами влади з використанням інформаційно-комунікативних технологій.

Електронне урядування – крок до реальної демократії, який за допомогою локальних інформаційних мереж та глобальної інформаційної мережі забезпечує функціонування органів  влади в режимі реального часу та робить максимально простим і доступним щоденне спілкування з ними громадян, юридичних осіб, неурядових організацій.

Надання громадянам доступу до послуг е-урядування через мережу публічних бібліотек стало актуальною темою сьогодення.  Публічні бібліотеки України за підтримки партнерських організацій, серед яких Українська бібліотечна асоціація, Національний центр електронного урядування, Посольство США в Україні, Міжнародний фонд «Відродження», Програма «Бібліоміст», IREX, USAID  втілили багато інноваційних ідей та ініціатив, тим самим створили підґрунтя своєї участі в е-урядуванні.

Слухачі як теоретично так і практично ознайомились про електронне урядування, е-уряд, е-демократія, е-послуги, набули навички з використання інструментів адміністративних е-послуг національного та регіонального рівнів, ознайомились з сайтами органів державної влади: Офіційне представництво Президента України, Офіційний портал Верховної Ради України, Урядовий портал, Національний центр електронного урядування, Урядовий контактний центр, Державна система електронних звернень. Розглянули можливості інтерактивного спілкування на сайтах органів місцевого самоврядування Рівненської області по поданню електронної звітності через інтернет та просування електронних сервісів, е-послуг  серед населення.{jcomments on}

"Get the Flash Player" "to see this gallery."
Останнє оновлення на Середа, 19 березня 2014, 15:54