Головна Бібліотека Книжкова виставка День хрещення Київської Русі
День хрещення Київської Русі Друк e-mail

alt24 липня 2013 року в читальній  залі районної бібліотеки для дорослих проведена історична година «День Хрещення Київської Русі» (до 1025-річчя хрещення  Київської  Русі) із відвідувачами інтернет- центру. Різні емоції впродовж спілкування були у присутніх: хтось глибше пізнав історію свого народу, хтось замислився над нетлінним і вічним, для когось бесіда була відкриттям і одкровенням, та головне, що не було байдужих. Звернення до нашого духовного коріння допоможе нам сьогодні знайти грунт  під ногами, відновити духовний стержень нашого народу, допоможе нам повернутися на свою дорогу на шляхах історії. Ось чому ми маємо знати і пам’ятати, який слід залишило Православ’я у культурі та історії нашого народу.

Ми повинні пам’ятати, що запорізькі козаки захищали не просто свою землю, свій народ, а й свою віру – Православ’я.  Цвіт і гордість нашого народу – Шевченко і Сковорода, Пирогов і хірург святитель Лука (Войно-Ясенецький), Котляревський і Гоголь, Леся Українка і багато інших відомих українців теж були православними.  Окрасою свята стала книжкова виставка  «Коріння Божого живоцвіту» - що діє на абонементі районної бібліотеки. Представленні книги приваблюють своїм публіцистичним стилем викладу, висвітлюють факти із сучасного церковного життя, які живлять ріку нашої духовності,  дають оцінку багатьом церковним діячам. Вслухаючись у пульс церковного життя, висвітлюють відродженні імена видатних українських святителів і патріархів, та все таки провідною темою є ідея єдності церкви і народу в книгах:

Грушевський М.І. Утвердження християнства на Русі. К.: 1988.

Лубський В.І. Релігієзнавство:  Підручник. К.: 1993.

Новак О. Християнство в Україні. Нариси. Рівне: 2003.

1000-ліття Православ’я на Волині. Дубно: 1992.

Вони розраховані на викладачів духовних і світських навчальних закладів, учителів історії та літературі, особливо християнської етики, студенсько-учнівський загал. Будуть корисними для православного духівництва та для всіх, хто цікавиться історією України.

altalt