Головна Бібліотека Масові заходи Літературно-музичний вечір «Мужній, прекрасна наша мово»
Літературно-музичний вечір «Мужній, прекрасна наша мово» Друк e-mail

altДо Міжнародного дня рідної мови в районному будинку культури проведено літературно-музичний вечір «Мужній, прекрасна наша мово», організований центральною районною бібліотекою за участю активних читачів бібліотеки.

У світі існує понад 6 тисячмов.  Кожна  мова  неповторна.  Як не існує веселки  без різнобарв’я  кольорів, так  не існує людства без барвистого вінка мов, однією з кращих квіток  якого є наша українська мова - державна мова України, яку оспівано у віршах відомих поетів, прозаїків. Розпочали вечір читці: Олександра Дячук, Єлизавета Бондаренко, Максим Дука та Олександр Голяка.

Як чудово, коли народ зберігає свою мову. Адже мова - це показник існування нації. Поки існує мова, існує народ. У різних куточках світу лунає сьогодні українська мова, яка створила українську народну пісню. Вона піднесла мову до чарівних висот, розкривши все її багатство і красу, які прозвучали у виконанні:  Вікторії Кутецької,  Мирослави Юрчук, Софії Васькевич та Сергія Кота.

 І як боляче  усвідомлювати, що ми, живучи на своїй, Богом нам даній землі, в час, коли постала, як благословення Боже, вимріяна Шевченком незалежна Україна, в час, коли ми маємо здійснювати мрію Кобзаря - об’єднатися в одну велику сім’ю,  ім’я якій -  українська нація, все ще зрікаємося мови наших пращурів, а значить, і свого національного коріння. Нерідко ще зустрічаються такі люди, як у гуморесці Павла Глазового  «Кухлик», яка прозвучала у виконанні Галини Грицюк, бібліотекаря Людинської  публічно-шкільної бібліотеки та українським гумором порадував присутніх в залі Ілля Корінь. 

Українська література має свою могутню класику визнаних світом геніїв. Золоту скарбницю рідної мови збагатили відомі майстри художнього слова – сучасні українські письменники.  Глядачі в залі із захопленням переглянути уривок з твору Лесі Українки «Бояриня» у виконанні драматичного гуртка Дубровицької загальноосвітньої школи №1, керівник Вікторія Станк’явічюс та прислухатись  до чарівних звуків, материнської лагідності і доброти, мудрості земної, втілених у поетичне слово наших місцевих поетів, членів літературно-мистецького об’єднання «Журавлина».


{jcomments on}