Нові надходження, грудень Друк e-mail

alt

Вони змінили світ / уклад. І. Ю. Левашова — Донецьк: ТОВ В735 «Глорія Трейд», 2011. — 704 с.

Чи може одна людина змінити цілий світ? Може, й історія знає багато таких прикладів. Александр Македонський, Юлій Цезар, Галілей, Колумб, Ейнштейн, То­мас Едісон, Авіценна, Шекспір, Чарлі Чаплін, Юрій Гагарін та Леонардо да Вінчі — великий полководець і Геніальний політик, великі вчені та авантюрний мандрівник, неперевершений драматург і невгамовний комік, підкорювач космосу та найзагадковіший живописець і винахідник вони жили в різний час й у різних частинах світу, і тільки Александр ставив за мету завоювати світ. Однак про них усіх можна сміливо сказати: вони змінили світ — кожен по-своєму, кожен у своїй сфері, і зав­дяки їм ми почали інакше жити, інакше мислити, інакше розуміти прекрасне...

Видання розраховане на широке коло читачів.

 

altЖуравльов Д. В. Усі гетьмани України / Д. В. Журавльов. — Київ: Гетьман, 2012.

Гетьман. Слово, яке здатне викликати чимало асоціацій практично у кожного українця. Асоціацій героїчних — «гетьманська слава», іронічних — «до булави треба голови», зрештою, самоіронічних — де «два українці, там три гетьмани»... Слово, буквально просякнуте історією і водночас — якоюсь бадьорою, невмирущою енергетикою. Слово, яке звучить майже як «своє», хоча його походження є неукраїнським і взагалі неслов’янським, не маючи нічого спільного з лунким українським «геть». Так, «гетьмани в золотих жупанах» були не тільки в Україні. Але українською специфікою є те, що саме в Українській козацькій державі гетьман став у силу історичних обставин таким собі квазімонархом, майже незалежним володарем...

У цій книжці здійснена спроба зібрати під однією обкладинкою біографічний матеріал про більш ніж 70 ватажків українського козацтва, котрі, згідно з джерелами чи історичною традицією, носили гетьманський титул чи претендували на нього.

 

altСучасний новітній довідник школяра. Гуманітарні дисципліни. — Донецьк: ТОВ С91 «Глорія Трейд», 2012. — 560 с.

У новітньому довіднику школяра подана повна інформація з основних шкільних предметів: української мови, української літератури, історії України, всесвітньої історії та англійської мови. Видання підготовлене відповідно до сучасних вимог шкільної програми. Матеріал викладений послідовно, за темами, кожний розділ містить завдання для самоконтролю, ілюстративний матеріал (схеми, таблиці), що дозволить учням підготуватися до контрольних та самостійних робіт і успішно скласти випускні іспити.

 

altСучасний новітній довідник школяра. Природничо-наукові дисципліни. — Донецьк: С91 «ТОВ Глорія Трейд», 2012. — 656 с.

У новітньому довіднику школяра подана повна інформація з основних шкільних предметів: математики, фізики, хімії, біології та географії. Видання підготовлене відповідно до сучасних вимог шкільної програми. Матеріал викладений послідовно, за темами, колений розділ містить завдання для самоконтролю, ілюстративний матеріал (схеми, таблиці), що дозволить учням підготуватися до контрольних та самостійних робіт і успішно скласти випускні іспити.

 

 

altЖулинський Микола. Українська література: творці і твори : учням, абітурієнтам, студентам, учителям / Микола Жулинський. — К. : Либідь, 2011. — 1152 с., іл.

Цю свою книжку відомий критик, літературознавець, громадський діяч, професор, академік НАН України Микола Григорович Жулинський замислював як велику шпаргалку — підручний літературознавчий матеріал із текстами. З п'ятдесяти нарисів-есеїв, героями яких є як широко-, так і маловідомі українські митці, автор творить велике панно — цілісний портрет національної літератури XIX—XX ст. Провідна ідея книжки: змагання за своє світобачення для багатьох українських письменників було змаганням за збереження цілісності української культури, за збереження і розвиток української мови, а отже — української нації. Важливим складником цієї своєрідної антології є художні тексти, ретельно дібрані до кожного нарису, серед них — раритетні чи призабуті.

Для тих, хто вивчає чи викладає українську літературу, всіх небайдужих до історії й сучасності української словесності.

 

altОлександр Довженко, Вибрані твори / Передм. А.Гуляка. — К.: Сакцент Плюс, 2007. — 320 с.

До видання відомого українського письменника О.Довженка (1894- 1956) увійшли найбільш повна і літературно оброблена «Автобіографія» і давно не публікований «Щоденник», кіноповісті «Зачарована Десна», «Поема про море», а також оповідання.

 

 

 

 

altГольдін С. В. Художник та його друг: Роман / Сергій Вячеславович Гольдін. - Рівне: Волинські обереги, 2012. - 240 с.

Сергій В’ячеславович Гольдін народився 1968 року в місті Луцьку. В Рівному пройшли дитинство та юність. Видав чотири збірки віршів: “Неопрятные элегии”, "Рівненський полонез”, “Пелюстки”, “Міста грішних”. “Художник та його друг” - перша книжка прози. Цей роман про нас, чоловіків та жінок, нашу віру, працю, дружбу, кохання, любов, наше невеселе і повчальне минуле, наше не дуже ласкаве сучасне, про наші сподівання на майбутнє.

 

 

altІваничук Р. Хресна проща: роман / Р. Іваничук. — Харків: ТОВ «Будинок друку», 2012.— 284с.

«Для того, щоб ми здобули ту незалежність, якої хочемо, мусимо пройти Хресну прощу, — каже Роман Іваничук. — Не якусь конкретну. Символічно народом пройти цей шлях». «Хресна проща» — це історичний роман, в якому поєднано різні часи: історія володарювання Данила Галицького, його сина Лева й славетного співця Митуси; початок XX століття, коли парохом у селі Страдчі на Яворівщині був отець Миколай Конрад, український греко-католицький святий; хрущовська «відлига», часи існування «Доморосів» — гуртка молодих студентів-філологів, одним із яких був і Роман Іваничук. Об’єднує ж ці всі часи Страдчівська печерська Лавра, а також вічне запитання: «Як зберегти вірність, себе для своєї землі?»

 

altМалик В. К. Таємний посол: тетралогія: кн. З, 4 / В. К. Малик; худож.-ілюстратор С. В. Кривенченко; худож.-оформлювач І. В. Осіпов. — Харків: Фоліо, 2012. — 477 с. — (Історія України в романах).

Володимир Малик (справжнє прізвище — Сиченко, 1921—1998) — відомий український письменник, що зажив слави як автор історико-пригодницьких романів (тетралогія  «Таємний посол», «Князь Кий», «Черлені щити» та ін.). Його твори ставлять поруч з творами Александра Дюма та Генріка Сенкевича. У 1983 році за досягнення в галузі літератури В. Малику було присуджено премію ім. Лесі Українки.

У тетралогії «Таємний посол» розповідається про боротьбу українського народу проти турецько-татарських загарбників у другій половині XVII століття, про трагічні події в Україні після Чигиринських походів та про оборону Відня (влітку 1683 року). Читачі будуть у захваті від карколомних пригод безстрашного розвідника козака-відчайдуха Арсена Звенигори та його побратимів, чиї діяння й самовідданість у боротьбі за «други своя», за честь, справедливість і людяність роблять їх справжніми лицарями «без страху і докору».

До видання увійшли третя і четверта книги тетралогії.

 

altМатіос Марія. Армагедон уже відбувся : Повість / Марія Матіос. — Львів : ЛА «Піраміда», 2011. — 112 с.

Сторінки нової книги Марії Матіос «Армагедон уже відбувся» — це майже «дантові кола» однієї людини. І провідником у цьому пеклі є Іван Олексюк—у далекій молодості «засуджений на життя» ціною «червоної гадючки чужої крові на своїх черевиках».

Ці «дантові кола» потрібні письменниці, щоби пізнати Істину головного персонажа, який увесь вік після вбивства людини думає про «вавилонську вежу» свого життя, що має колись завалитися. Марії Матіос доконче потрібно через історію Івана Олексюка наблизити читача до розуміння Іванової правди-причини, його істини: Хотіти Жити.

Бо насправді істина для всіх одна. От тільки, «якби запізнитися вмерти. Або народитися».

Увага до найтонших деталей, глибокий психологізм і прискіплива любов до того, чиє «тіло душі» по живому ріже її письменницький «скальпель», — незмінні прикмети стилю Марії Матіос.

 

altМатіос Марія. Чотири пори життя: Видання друге. - М 34 Львів: ЛА «ПІРАМІДА», 2011. - 264 с.

Упродовж усього життя людину поборюють пристрасті. Та надходить мить — і чуттєва ЛЮДИНІ навіть у пристрасті стає філософом.

Таким є лейтмотив ранніх творів Марії Матіос, представлених у книзі «Чотири пори життя».

 

 

 

 

altШевченки Н. та О. Оксамитовий перевертень: Роман — Харків: Гімназія, 2012. — 249 с.

Тамара Сотник — справжня сучасна відьма, що заробляє на життя надприродними здібностями. Одного прекрасного дня їй доводиться використати свій дар задля розшуку найкращої подруги, котра несподівано зникла безвісти. З кожним наступним кроком імпровізованого розслідування Тамарі відкриваються нові шматочки розпорошеної мозаїки, що неминуче складатимуться у неприємну і страшну істину. І вже не за горами рандеву з рушійною силою цієї небезпечної гри. Двох переможців тут бути не може...

 

 

altЯновський, Юрій. Вершники; Чотири шаблі: для ст. шк. віку / Ю. Яновський. — К.: Школа, 2009. — 272 с . - (Шкільна хрестоматія).

До видання увійшли романи «Вершники» та «Чотири шаблі» видатного українського письменника Ю. Яновського (1902-1954), поетична сутність якого найбільше виявилася в його прозі.

Добір поданих текстів обумовлений шкільною програмою з української літератури.

Розраховано на школярів, вчителів, студентів-філологів, усіх, хто цікавиться творчістю Ю. І. Яновського.

 

altАкутаґава Р. Брама Расьомон: уовели. Есеї / Р. Акутаґава; переклад В. С. Бойка; передмова Б. П. Яценка; худож.- оформлювачі Б. П. Бублик, В. А. Мурликін. — Харків: Фоліо, 2012. — 508 с. — (Б-ка світ, літ-ри).

Рюноске Акутаґава (1892—1927) — знаменитий японський письменник, чиїми творами захоплюються читачі в усьому світі. Вишукане переплетіння вимислу і реальності, глибокий психологізм, парадоксальність суджень і тонка іронія, що притаманні літературному стилю письменника, примушують замислитися над головним питанням — що є істина і чи в змозі людина осягнути її...

У віці 35 років Акутагава добровільно пішов з життя, зали-шивши у спадок велику КІЛЬКІСТЬ новел, есеїв, мініатюр, сценаріїв, віршів, що стали частиною золотого фонду світової літератури.

 

altАлександрова Н.  Волкодав из ридикюля: Роман. — СПб.: Издательский Дом «Нева», 2006. — 448 с.

Охотник за головами

Ловкий мошенник Леня Маркиз на свою беду взял заказ у крупного бизнесмена на кражу папки с документами. Заказ он выполнил, но из-за этого сам Маркиз и его партнерша Лола стали для бизнесмена нежелательными свидетелями. Теперь на них охотится знаменитый по прозвищу Магистр...

Теща в подарок

Ох, подсказывала Лоле женская интуиция — не надо Лене Маркизу связываться с новой заказчицей! Уж больно душещипательную историю сочинила она, чтобы Леня взялся искать фотографии, которыми ее шантажируют ... Да разве ж Леня послушается — упрям, самоуверен, только о своей репутации ловкого мошенника и думает. И вот, по уши вляпа-лись в криминал:  убийство, взрыв автомобиля, воровские разборки. Да еще приходится терпеть этот подарочек в виде необъятных габаритов чужой тещи с дурным голосом и чудо вищным характером. Но не родилась еще на свете особа женского пола, с которой Лола не сумеет справиться.

 

altЗюскінд П. Голуб/ П. Зюскінд; пер. знім. І. С. Андрієнко- Фрідріх; худож.-оформлювач Є-. В. Вдовиченко. — Харків: Фоліо, 2012. — 159 с. — (Карта світу).

Патрік Зюскінд народився у 1949 році в Амбаху (Німеччина) в родині письменника. Кар'єра його розпочалася з роботи журналіста, одночасно він вивчав історію в університетах Баварії. Успіх прийшов після виходу його першого твору «Контрабас», далі були «Парфуми», «Історія пана Зоммера» ( перші два твори вийшли друком у видавництві «Фоліо»). Повість «Голуб» побачила світ у Швейцарії 1987 року.

Звичайнісінький птах — голуб, — що раптово залетів до маленької кімнатки на сьомому поверсі, зруйнував усталене життя Йонатана Ноеля. Він загнаний, він знесилений, він у відчаї, він навіть здатен на самогубство, він може відмовитися від усього, навіть від самого себе...

 

altЕзерская Е.Бедная Настя. Уроки судьбы: Роман. Кн. 5. — М.: ОЛМА-ПРЕСС, 2005. — 383 с. (Русский сериал).

Жестокая помещица Мария Долгорукая манипулирует своими дочерьми и мечтает завладеть соседским поместьем Корфов. Ее старшая дочь, Лиза Долгорукая, не забыла своей детской любви к Владимиру Корфу. А княгиня прочит Лизу за ненавистного Забалуева, предводителя уездного дворянства. Покорится ли Лиза материнской воле? За что Долгорукая так ненавидит Корфов? И не Забалуев ли стоит за темными делами, творящимися в уезде?

 

 

 

altЕзерская Е. Бедная Настя. Принцессы тоже плачут: Роман. Кн. 3. — М.: ОЛМА- ПРЕСС, 2005. — 352 с. — (Русский сериал).

Николай I пытается наставить своего сына Александра на путь служения государству. А наследник трона грезит только Ольгой Калиновской. Ей, фрейлине императрицы, не суждено стать спутницей жизни цесаревича, но сейчас их любовь безгранична, и ради Ольги Александр готов даже драться на дуэли.

 

 

 

 

altЕзерская Е. Бедная Настя. Крепостная навсегда: Роман. Книга 2. — М.: ОЛМА- ПРЕСС, 2005. - 383 с. (Русский сериал).

Князь Михаил Репнин влюбился в Анну с первого взгляда, но не подозревает о ее происхождении. Сохранит ли Репнин свою любовь, когда тайна Анны раскроется?

Крепостная Корфов Полина, считая, что Анне все достается не по праву, спрятала вольную, которую барон Корф просил передать Анне. Если барон Корф умрет, то ждать пощады от управляющего ни Анне, ни крепотному конюху Никите, с детства влюбленному в Анну, не придется.

 

 

altЕзерская Е. Бедная Настя. Петербургские лабиринты: Роман кн. 6.— М.: ОЛМА- ПРЕСС, 2005. 352 с. — (Русский сериал).

В Петербурге Полина под именем Анны приходит на прослушивание к помощнику директора императорских театров Шишкину. И Анну письменно извещают, что ей отказано в приеме. Обман Полины раскрыт, но Анна покидает петербургский особняк Корфа, не узнав об этом. Приняв помощь незнакомой дамы, Анна оказалась в беде.

 

 

 

 

altЕзерская Е. I. Бедная Настя. Любовь и корона: Роман. Кн. 1. - М.: ОЛМА-ПРЕСС, 2005. — 382 с. — (Русский сериал).

История движется вперед, а человеческие чувства не меняются — любовь и ревность, благородство и зависть, честность и предательство все так же правят бал...

Барон Корф вырастил Анну как родную дочь, он мечтает увидеть ее на сцене императорского театра. Светский Петербург видит в Анне несомненный талант, ей прочат большое будущее. Но мало кто знает, что она — крепостная..

 

 

 

altЕзерская Е. Бедная Настя. Возвращение: Роман. Кн. 4. — М.: ОЛМА-ПРЕСС, 2005. — 352 с. (Русский сериал).

Бурные страсти кипят не только во дворцах, но и в поместьях.

Карл Модестович Шуллер, управляющий поместьем Корфов, помогает помещице Долгорукой в ее коварных планах. Крепостная Корфов, хитрая и опасная Полина ненавидит Анну. Она мечтает занять место актрисы на сцене. Ради этого она заключает с Шуллером временный союз...

 

 

 

altПразький цвинтар: роман / У. Еко; пер. з італ. Ю. В. Григоренко; худож.-оформлювач О. М. Артеменко. — Харків: Фоліо, 2012. — 633 с, — (Карта світу).

Що це, бульварний роман? Може й так, тим більше що й сам автор цього не заперечує. Адже в «Празькому цвинтарі» є змови, підземелля, повні трупів, кораблі, що злітають на повітря посеред виверження вулкана, вбиті абати, що воскресають кілька разів, нотаріуси з накладними бородами, сатанистки-істерички, які відправляють чорні меси, карбонарії й паризькі комунари, масони, фальшиві «Протоколи сіонських мудреців», і так далі й таке інше. Втім, у читача, що має гарну звичку думати, відразу ж виникає відчуття, що про все це він уже десь чув або читав. І це дійсно так. Крім капітана Симоніні, головного героя книжки, усі інші персонажі нового роману Умберто Еко існували насправді й робили саме те, що описане...

 

altЕко У. Ім’я рози: роман /У. Еко; переклад з італ., передмова іглосарій M. І. Прокопович; худож.-оформлювачі Б. П. Бублик. В. А. Мурдіїкін. — Харків: Фоліо, 2012.— 575с.

 «Ім’я рози» — перший роман видатного італійського письменника, вченого! філософа Умберто Еко. Опублікований у 1980 році, він відразу ж став супербестселером. Книга перекладено багатьма мовами, і сьогодні вона вважається класикою світової літератури.

«Ім’я рози» — захоплююча детективна історія, органічно вплетена в реальні історичні події XIV століття.

У середньовічному монастирі за загадкових обставин один за одним гинуть ченці. З’ясувати причину їхньої смерті доручено ученому-францисканцю Вільяму і його помічнику Адсо. Розпочавши розслідування, вони занурюються у лабіринт підступних інтриг, політичних махінацій, потайних пороків та абсурдних забобонів, якими сповнене життя монахів, і, вирішуючи багато філософських питань, ідучи шляхом логічних розміркувань, розкривають загадкові вбивства.

 

altКамю А. Чума: романи, повість: пер. з фр. / А. Камю; передмова Д. С. Наливайка; худож.-оформлювачі Б. П. Бублик, Л. Д. Киркач-Осіпова. — Харків: Фоліо, 2012. — 462 с. — (Б-ка світ, літ-ри).

Серед письменників та інтелектуалів минулого сторіччя, творчість яких викликала великий інтерес серед інтелігенції Заходу й чинила на неї значний вплив, одне з чільних місць належить французькому письменнику, лауреату Нобелівської премії, Альберу Камю (1913—1960). Вагомість його внеску в літературу і духовну культуру XX сторіччя важко переоцінити.

Цікавість сучасного читача до творів Камю аж ніяк не зменшилась. Тому можна з певністю сказати, що творчість цього письменника витримала найсуворішу і найсправедливішу перевірку — перевірку часом.

Романи «Чужий», «Чума» та «Падіння», що представлені у цьому виданні, вважаються одними з найкращих у творчому доробку Камю. їх об’єднує предмет роздумів письменника — це людина, її свідомість і психологія, її місце і доля в світі, її поведінка в різних життєвих ситуаціях.

 

altЛарссон С. Дівчина, що гралася з вогнем: міленіум: скандинавський гостросюжетний роман /С. Ларссон, переклад В. М. Верховня; худож.-юформлювач О. Г. Жуков. — Харків: Фоліо, 2012. — 829 с. — (Карта світу).

Стіґ Ларссон (1954—2004) — талановитий шведський письменник і журналіст, твори якого набули популярності вже після передчасної смерті автора.

Пізно ввечері у своїй квартирі вбито журналіста та його подругу, які вивчали канали постачання до Швеції секс-рабинь з Прибалтики та (вхідної Європи. Усі підозри падають на найдивнішу дівчину у світі з темним мину лим — Лісбет Саландер.

Мікаель Блумквіст починає власне розслідування загибелі своїх колег і друзів, щоб знайти справжнього вбивцю і довести невинуватість Ли бет, яка колись врятувала йому життя.

По всій Швеції розпочато полювання на «вбивцю-психоп.п к у», проте Лісбет Саландер не боїться кинути виклик усім — і мафії, і громиді і.кос і і, і навіть самій смерті.

 

altЛарссон С. Повітряний замок, що вибухнув: міленіум: скандинавський гостросюжетний роман / С. Ларссон, переклад В. М. Верховин; худож.-оформлювач О. Г. Жуков. — Харків: Фоліо, 2012. — 894 с. — (Карта світу).

Стіґ Ларссон (1954—2004) — талановитий шведський письменник і журналіст, твори якого набули популярності вже після передчасної смерті автора. У видавництві «Фоліо» вийшли друком романи СЛарі і она «Чоловіки, що ненавидять жінок» і «Дівчина, що гралася з вогнем».

Лісбет Саландер не здається. Виснажена після кількох пораненії, пе-ребуваючи під охороною в лікарні, вона вирішує помститися споїм порогам і довести системі, яка, ще коли Лісбет була дитиною, зламала їй життя, запроторивши до божевільні, свою невинуватість. Однак самій упоратися з цим їй несила. На допомогу дівчині знову приходить журналіс т Мікаель Блумквіст, чия викривальна книжка сколихне громадськість і переполохає уряд і спецслужби. І можливо, тоді справедливість нареш ті переможе.

 

altЯарссон С. Чоловіки, що ненавидять жінок: міленіум: скандинавський гостросюжетний роман / С. Ларссон, переклад В. М. Верховня; худож.-оформлювач О. Г. Жуков. — Харків: Фоліо, 2012. — 702 с. — (Карта світу).

Стіґ Ларссон (1954—2004) — талановитий шведський письменник і журналіст, твори якого набули популярності вже після передчасної смерті автора.

Сорок років загадка зникнення юної родички не дає спокою промисловому магнату, й він здійснює останню у своєму житті спробу — доручає розшук зниклої журналісту Мікаелю Блумквісту. Той береться за безнадійну справу скоріше для того, щоб відволіктися від власних неприємностей, але невдовзі розуміє: за фасадом ідилічно мирного містечка криється справжнє пекло — протягом десятиліть хтось катує та вбиває жінок. До Блумквіста приєднується Лісбет Саландер — геніальна (чи божевільна?) дівчина-хакер, чиє минуле також сповнене гірких таємниць.

 

altЛу Е. Наївний. Супер / Е. Лу; пер. з норв. І. В. Сабор; худож.- оформлювач О. Г. Жуков. — Харків: Фоліо, 2012. — 191 с. — (Карта світу).

Ерленд  Лу (нар. 1969 р.) - популярний норвезький письменник і драматург. Авторський стиль письменника легко впізнати, його характеризують як «фірмово наївний». Е. Лу часто використовує іронію, гротескні перебільшення і гумор. Книжки письменника перекладені багатьма мовами світу. У видавництві «Фоліо» вийшли друком романи Е. Лу «Тихі дні в Перемішках» і «Мулей».

25-річний хлопець раптом усвідомлює, що життя не вдалося, й у будь-який спосіб намагається все змінити. Він розважається грою з м’ячем, гамселить по дитячій дошці-гупанці, заприятелював з маленьким хлопчиком, з котрим, як з’ясувалося, у нього дуже багато спільного, і нарешті, таки знаходить сенс життя — так просто і ненав’язливо Ерленд Лу говорить про складні речі: про час, вічність, Всесвіт, дитинство — про те, що в житті важливе, а що не варте уваги.

 

altНесбьо Ю. Нетопир: роман / Ю Несбьо; переклад В. М. Верховня; худож.-оформлювач О. Г. Жуков. — Харків: Фоліо, 2012. — 381 с. —  (Карта світу).

Норвежець Ю Несбьо (нар. 1960 р.) у себе на батьківщині спочатку став відомим як економічний оглядач (він закінчив Норвезьку школу економіки), потім як рок-музикант і композитор популярної групи «Dі Dегге», а наприкінці 90-х ще й як письменник, автор серії романів про норвезького поліцейського Харрі Холе. Перший з романів серії — «Нетопир» (1997) був визнаний кращим детективом Скандинавії, удостоївся у критиків звання «миттєвого бестселера» й приніс автору престижну премію «Срібний ключ». У видавництві «Фоліо» також вийшли друком романи Несбьо «Червоногрудка» та «Безтурботний».

У Сіднеї жорстоко вбито молоду норвежку Інгер Холтер. Для розслі дування цього злочину на допомогу австралійським поліцейським приїздить детектив із Осло Харрі Холе. В Австралії на нього чекає багато нееподі ванок. Тут він зустрічає й втрачає друзів і кохання. А пошуки вбивці, подібного до страшного змія Буббура з легенди австралійських абори і гній, перетворилися для нього на смертельний бій із загадковим ворогом.

 

altНесбьо Ю. Червоногрудка: роман / Ю Несбьо; переклад В. М. Верховня; худож.-оформлювач О. Г. Жуїсов. — Харків: Фоліо, 2012. — 542 с. — (Карта світу).

Норвежець Ю Несбьо (нар. 1960р.) у себе на батьківщині спочатку став відомим як економічний оглядач (він закінчив Норвезьку школу економіки), потім як рок-музикант і композитор популярної групи «Dі Dегте», а наприкінці 90-х ще й як письменник, автор серії романів про норвезького поліцейського Харрі Холе. Перший з романів серії —«Нетопир» (1997) був визнаний кращим детективом Скандинавії, удостоївся у критиків звання «миттєвого бестселера» й приніс автору престижну премію «Срібний ключ». У видавництві «Фоліо» вже вийшли друком романи Ю Несбьо «Нетопир» та «Безтурботний».

Занурившись у справу про нелегальну торгівлю зброєю, детектив Харрі Холе натрапляє на дуже підозрілу оборудку: хтось за великі гроші при до А в гвинтівку з оптичним прицілом. Хто він і на кого збирається полювати? Відповіді немає, а зброя між тим вже діє, вбивства йдуть одне за одним. І «мисливець», схоже, вважає себе непереможним. Харрі іноді здавалося,що він ганяється за привидом. Страшно навіть уявити, хто може стати наступною жертвою. Убивцю слід зупинити за будь-яку ціну, і Харрі вже знає як це зробити...

 

altМуракамі X. Погоня за вівцею/X. Муракамі; пер. зяпон. І.П.Дзюби; — Харків: Фоліо, 2012. — 318 с. — (Література).

Твори японського письменника Харукі Муракамі (1949) вже біль¬ше двадцяти років підкорюють серця та вражають уяву мільйонів читачів в усьому світі. За роман «Погоня за вівцею» Муракамі був присуджений приз для починаючих письменників.

Здавалося б, сюжет роману невигадливий. Від журналіста, що творить рекламні тексти й іншу порожнечу навколо себе, йде дружи¬на. Та дарма — все одно не Гуло між ними нічого яскравого. Замість того з’являється дівчина-повія з чарівними вухами. Любов не любов, але хоч якесь пожвавлення. А потім в життя героя входить вівця — єдина у світі, яку варто розшукати. Ця вівця час від часу вселяється в підхожу людину і стає її сутністю. Вона всемогутня і злопам’ятна. Така уперта тварина. Що за вівця і звідкіля прийшла — невідомо. Та й не це важливо. Пошук вівці — єдине, у чому є сенс. І якщо вже доля звела людину з цією твариною, нікуди від неї не сховатися. Адже вівця легко стає і долею, і думками, і навіть зовнішністю...

 

altaltalt

Муракамі X. 1Q84: Роман: Кн.1/Пер. зяпшЛ.П.Дзю6а;Худож.-оформлювач Є. В. Вдовиченко. — Харків: Фоліо, 2012. — 505 с.

Харукі Муракамі народився 1949 року в родині викладача класичної філології. У літературі він дебютував наприкінці 1970-х років. З тих пір його ім’я відоме мільйонам читачів у всьому світі. У видавництві «Фоліо» вийшли друком його романи «Погоня за вівцею», «Танцюй, танцюй, танцюй», «Хроніка заводного птаха».

«1Q84» — новий роман Муракамі — побачив світ у Японії 28 травня 2009 року, й увесь його стартовий наклад був розкуплений ще до кінця дня. Незвична назва твору — пряма алюзія на роман-антиутопію Джорджа Орвелла «1984».}              :,і

Віра і релігія, кохання й секс, зброя і домашнє насилля, вбивство за переконанням і суїцид, втрата себе й духовна прірва між поколіннями батьків і дітей — усе це майстерно переплетено у детективному сюжеті роману, де події відбуваються у двох паралельних реальностях: Токіо 1984- го і Токіо, за висловлюванням головної героїні Аомаме, «незрозуміло якого (1084)» року.

До видання увійшла перша книга роману X. Муракамі «1084».

 

altПамук О. Музей невинності: Роман / Пер. з тур. О. Б. Кульчинського та Г. В. Рог; Худож.-оформлювач О. Г. Жуков. — Харків: Фоліо, 2012. — 671 с.

 «Музей невинності» — останній, «викоханий» роман Орхана Памука. Завдяки перекладацько-редакторській команді видавництва «Фоліо» український читач одним із перших отримує змогу ознайомитися з інтелектуальним бестселером, що з’явився в Туреччині наприкінці 2008 р.

Найтонше лезо азійської меланхолії та європейської іронії — фирмовий стиль автора — прочиняє перед «читачем щасливого 21 століття» двері у «цнотливу», «невинну» епоху. Щастя й кохання — чи є вони? Орхан Памук розмірковує над цим питанням разом з головним героєм роману Кемалем Басмаджи, назавжди закоханим у дівчину Фюсун.

Насолоджуємося...

До речі, квиток, що розміщено у книжці, дає право на разові відвідини Музею невинності, який із часом буде відкритий у Стамбулі.

 

altПамук О.Сніг: роман / О. Памук; пер. з тур. О. Б. Кульчинського; худож.- оформлювач О. Г. Жуков. — Харків: Фоліо, 2012. — 479 с.

Орхан Памук (1952 р.н.) — турецький письменник, володар Дублінської премії та німецької Премії миру, поставлений критиками в один ряд із Д. Джойсом, Х.Л. Боргесом і У. Еко. Його романи перекладені сорока мовами світу і виходять мільйонними накладами, викликаючи бурхливе зацікавлення як у турецького, так і у світового читача. У 2006 році Орхану Памуку було присуджено Нобелівську премію в галузі літератури.

Дванадцять років провів поет Ка як політичний вигнанець Німеччині. Через чотири дні після повернення в Туреччину він потрапляє в місто Каре, де має підготувати журналістський репортаж. Тихо і невпинно сипле сніг, Ка блукає вулицями, намагаючись пізнати це сумне і чарівне місто та його мешканців. Чайхани, заповнені безробітними, мандрівна театральна трупа, якій сніг перекрив усі дороги з міста, дівчата-мусульманки, що скоюють самогубства і ведуть боротьбу за право носити тюрбани, різношерсті політичні угруповання, чутки з плітками, революція та вбивства — ось з чим зіткнеться головний герой у Карсі.

 

altПерес-Реверте А. Шкіра для барабана: роман / А. Перес-Реверте; пер. з ісп. О. Є. Леська;худож.-оформлювач Д. О. Самойленко. —Харків: Фоліо, 2012. — 606 с. — (Карта світу).

Іспанський письменник і журналіст Артуро Перес-Реверте (нар. 1951 р.) є визнаним майстром історичних романів, написаних у жанрі інтелектуального детективу. Створені в останнє десятиріччя XX століття, вони принесли своєму авторові світове визнання. У видавництві «Фоліо» вийшов друком роман Переса-Реверте «Фламандська дошка».

У комп’ютер Папи Римського проникає хакер і залишає повідомлення про церкву, яка «вбиває, щоб захистити себе». Для розслідування цієї справи Ватикан відряджає до Севільї емісара Лоренцо Кварта. Отець Кварт занурюється у хитросплетіння церковної політики й великого бізнесу, намагаючись знайти відповіді на вельми складні запитання. Чому через невеличкий клаптик землі у центрі Севільї, де знаходиться церква, зітнулися у жорстокому двобої бідний священик і архієпископ, успішний банкір і красуня із знатної андалуської родини? Які темні пристрасті ховаються за стінами храмів і під величними ризами церковників? Чому кохання так заволодіває серцем людини, що перед ним меркнуть і обітниці, й обов’язок, і моральні принципи, які здавалися такими непохитними...

 

altПруст М. У  пошуках утраченого часу. Ґермантська сторона: роман / М. Пруст; пер. з фр. та примітки А. Перепаді; худож.-ілюстратор І. І. Яхін. — Київ: Золоті ворота, 2012. – 475c.

Марсель Пруст (1871 — 1922) — видатний французький письменник, родоначальник сучасної психологічної прози. У видавництві «Фоліо» вийшли друком романи М. Пруста «На Сваннову сторону» й «У затінку дівчат-квіток».

У романі «Ґермантська сторона» зображено звичаї вищого світу. Життя світських левів і левиць не таке вже й райдужне, як здається на перший погляд, позаяк представники цього прошарку суспільства постійно носять маски; грають відведені їм ролі навіть тоді, коли це нікому не потрібно; «Ґермйнтська сторона» — це книга про поезію снобізму, відчуту вразливою душею молодика, який ступив на «потертий коцик» палацу Ґермантів.

 

altПруст М.У пошуках утраченого часу. На Сваннову сторону: роман / М. Пруст; пер. з фр. та примітки А. Перепаді; передмова Д.С. Наливайка; худож.-ілюстратор 1.1. Яхін. — Київ: Золоті Ворота, 2012. — 380 с.

Марсель Пруст (1871-1922) - відомий французький письменник, родоначальник сучасної психологічної прози.

Роман «На Сваннов сторону» вперше був опублікований у 1913 році. Книжка засмутила навіть доброзичливо налаштованих читачів і критиків, бо на перший погляд це був невдалий автобіографічний роман, вельми Заплутаний хронологічно, з подіями, що ніяк не складалися в загальну картину. І в той же час «На Сваннову сторону» — це перший крок у світ, де минуле і сучасне створюють складний візерунок, сліди якого; після Пруста можна віднайти у багатьох, зовсім різних «архітекторів» світової літератури.

 

altПруст М. У пошуках утраченого часу. Полонянка: роман / пер. з фр. та примітки А. Перепаді; худож.-оформлювач О. Д. Кононученко. — К.: ПП «Золоті Ворота», 2012. — 333 с.

Марсель Пруст (1871—1922) — видатний французький письменник, родоначальник сучасної психологічної прози.

У романі «Полонянка», опублікованому в 1923 році, М. Пруст зображує складні людські стосунки. Марсель, засмучений пристрастю та ревнощами, ув’язнив Альбертину у своїй квартирі. Коли напад ревнощів стихає, він усвідомлює, що більше вже не кохає свою подружку, та коли ревнощі спалахують з новою силою, кохання перетворюється на страшну муку.

 

altПруст М. У пошуках утраченого часу. Содом і Гоморра: роман / пер. з фр. та примітки А. Перепаді; худож.-оформлювач О. Д. Кононученко. — К.: ПП «Золоті Ворота», 2012. — 440 с.

Марсель Пруст (1871-1922) — видатний французький письменник, родоначальник сучасної психологічної прози.

Роман «Содом і Гоморра», опублікований у 1921—1922 роках, чи то не вперше в новій літературі порушує тему статевого збочення. Якщо содомітська тема дає простір крутій картині звичаїв людського суспільства, то гоморрейська розвивається вже майже лірично.

 

 

 

altПруст М. У пошуках утраченого часу. У затінку дівчат-квіток: роман / М. Пруст; пер. з фр. та примітки А. Перепаді; худож-ілюстратор І. І. Яхін; — Київ: Золоті ворота, 2012. - 443 с.

Роман «У затінку дівчат-квіток» видатного французького письменника, родоначальника сучасної психологічної прози Марселя Пруста (1871—1922) побачив світ 1919 року і того ж року був удостоєний Ґонкурівської премії.

Чарівна історія кохання, інтелектуального прозріння й епохи, за словами Андре Моруа, «повної сумного зачарування приреченості», постає на сторінках роману, який приніс авторові загальне визнання.

Разом з Джойсівською проза Пруста стала етапною в розвитку світової романістики й знаменувала народження зрілого, фундаментального модернізму.

 

altРабле Ф. Ґарґантюа та Пантаґрюель / Ф. Рабле; пер. зі старофранц. та примітки Анатоля Перепаді; ілюст-рації В. М. Норазяна. — Харків: TOB «Бібколектор», 2012. - 634 с.

Франсуа Рабле (1494—1553), французький письменник-гуманіст доби Ренесансу, замолоду чернець, а потім лікар, писав свій фантастично-сатиричний роман «Ґарґантюа та Пантаґрюель» протягом 20 років. Цей твір нерозривно пов’язаний з народною культурою Франції пізнього Середньовіччя та Відродження. Із неї автор запозичив і головних героїв (двох королів-велетнів Ґарґантюа і Пантаґрюеля, правдолюбця Панурґа), і саму мову розповіді Сміх Рабле позбавлений страху перед сильними світу сього, церквою та забарвлений у карнавально-святкові тони.

 

altСарамаґо Ж. Євангелія від Ісуса Христа: Роман / Пер. з португ. В. Й. Шовкуна; Худож.-оформлювач Є. В. Вдовиченко. — Харків: Фоліо, 2012. — 539 с.

«Євангелія від Ісуса Христа» (1991), мабуть, одна із найскандальніших книжок XX століття. Церква визнала її образливою для католиків, однак саме за цей роман автор одержав Нобелівську премію. Сарамаго зумів дати власне — глибоке та оригінальне — трактування епізодів Нового Завіту. Автор позбавляє Ісуса героїки, показуючи його перш за все людиною з її бідами та сумнівами, бажаннями та помилками.

 

 

 

altСелінджер Дж. Дев’ять оповідань / Дж. Селінджер; пер. з англ. Ю. В. Григоренко, А. О. Івахненко; худож.-оформлювач Г. В. Кісель. — Харків: Фоліо, 2012. — 223 с. — (Карта світу).

Назва — абсолютно неоригінальна й невигадлива. І тому — загадкова. От уже майже шістдесят років критики, філософи й читачі намагаються розгадати таємницю — чому дев'ять, чи є в цьому якийсь зашифрований зміст, написана невидимим чорнилом таємниця. Що не дивно, адже Джером Д. Селінджер — і сам найбільша загадка світової літератури, людина, яка в розквіті років і кар’єри відійшла від метушні цього світу. А може, і не треба шукати пояснень. У «Чудовому дні для рибки-бананки», «Незадовго до війни з ескімосами», «Тедді» і інших оповіданнях кожний знайде щось своє, побачить себе в дитинстві, відчує те, що почував, переходячи з дитинства — світу щирих почуттів, у дорослий світ, де панують жорсткі рамки правил і умовностей...

 

altСелінджер Дж. Д. Ловець у житі: роман / Дж. Д. Селінджер; пер. з англ. О. П. Логвиненко; худож.-оформлювач Є. В. Вдовиченко. — Харків: Фоліо, 2012. — 317 с. — (Карта світу).

Хто він, Голден Колфілд? Бунтар? Ні. Філософ, який дав світові якесь нове вчення? Ні. Супермен, який урятував людство від страшенної небезпеки? Ні. Він просто 17-річний хлопчина, який утік зі школи. Він бачить світ та суспільство такими, якими вони є насправді. І тому з тих пір, коли вперше був опублікований роман Джерома Д. Селінджера «Ловець у житі», Голден Колфілд є героєм для багатьох поколінь молоді, яка не хоче жити в рамках, що ставлять дорослі...{jcomments on}

Останнє оновлення на Середа, 26 грудня 2012, 14:36