Головна Пункт доступу громадян до офіційної інформації Пункт доступу громадян до офіційної інформації
Пункт доступу громадян до офіційної інформації Друк e-mail

Що таке Пункти Доступу Громадян до офіційної інформації

Пункти Доступу Громадян – це інформаційні Центри, відкриті у бібліотеках України, де громадяни мають можливість отримати інформацію органів державної влади та дізнатись, яким чином можна долучитись та впливати на законодавчий процес. Проект Програми сприяння Парламенту II "Створення Мережі Пунктів Доступу Громадян до інформації органів державної влади" впроваджується у тісній співпраці з українським партнером – Українською Бібліотечною Асоціацією. Станом на березень 2012 року Пункти Доступу Громадян (ПДГ) успішно діють у 509 бібліотеках, створюючи Мережу ПДГ, яка охоплює всі регіони України.

altПро розвиток Мережі ПДГ та, зокрема, планів реалізації Другого етапу проекту (05.2010 – 02.2011) дізнайтеся, будь ласка, у Презентації Української Бібліотечної Асоціації "Мережа пунктів доступу громадян до офіційної інформації: реалізація та перспективи спільного проекту УБА та ПСП II" на цьому сайті:

altПрезентація УБА "Мережа пунктів доступу громадян до офіційної інформації: реалізація та перспективи спільного проекту УБА та ПСП II"

Про історію виникнення та запровадження ідеї створення Пунктів Доступу Громадян дізнайтеся з Презентації Програми сприяння Парламенту II на цьому сайті:

altПункти доступу громадян (ПДГ) до офіційної інформації: Можливості ефективного використання офіційних електронних джерел в Україні (презентація ПСП II,Львів, 7 жовтня 2009)

alt«Ближче до влади: організація доступу до інформації органів влади в бібліотеках. На прикладі роботи Пункту доступу громадян Луганської ОУНБ ім. М. Горького»Презентація І. В. Кувічки, тренера РТЦ Луганської ОУНБ ім. М. Горького ( Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду Ця електронна адреса захищена від спам-ботів, Вам потрібно включити JavaScript для перегляду )

altМатеріал Тренінгу "Пункти доступу громадян (ПДГ) до інформації органів державної влади: ґендерна проблематика"

 

Ухвалений 13 січня 2011 р. Верховною Радою України Закон «Про доступ до публічної інформації» та нова редакція Закону «Про інформацію»( що ввійшов дію в травні 2011 року) є великим досягненням громадського суспільства. Закон передбачає обов’язкове оприлюднення в офіційних друкованих виданнях, на офіційних веб-сайтах, на інформаційних стендах чи іншим способом інформацію, якою володіє державний службовець не пізніше п’яти робочих днів з дня затвердження документа. Відповідно до Закону кожний громадянин може звернутися до органів влади та місцевого самоврядування з інформаційним запитом і отримати необхідну інформацію. Широкий доступ до інформації можливий зараз за умови використання нових інформаційних технологій. Це дозволяє бібліотекам виконувати різноманітні інформаційні запити, надавати відповідні послуги всім зацікавленим структурам і користувачам, починаючи з робочих питань органів місцевої влади і закінчуючи побутовими турботами пересічних громадян.

Одним із пріоритетних напрямків роботи  Дубровицької ЦРБ  є збір, зберігання та надання у користування документів з питань діяльності органів влади. Саме для цього наша бібліотека в 2012 році приєдналася до Регіональної мережі ПДГ (пунктів доступу громадян до офіційної інформації). Такий пункт було створено при відділі автоматизації  Дубровицької  ЦРБ.  Для цього в приміщенні бібліотеки було виділене окреме, зручне для відвідувачів, місце, де представлено папки-накопичувачі центру регіональної інформації, матеріали з питань діяльності державних установ та інших організацій, ДБА бібліотеки.

Для  користувачів бібліотеки створено папки-накопичувачі:

  • Розпорядження голови Дубровицької  районної державної адміністрації. 
  • Постанови і рішення органів місцевого самоврядування
  • Соціальний захист населення
  • Економіка району
  •  Центр зайнятості                                                                                  
  • Пенсійне забезпечення (офіційні матеріали та коментарі).                                
  • Пільги (ветеранам, інвалідам, чорнобильцям та  ін).                            
  • Політичні та громадські організації.                                                                              
  •  Правосуддя.                                                                                                               

Завдяки електронному каталогу маємо можливість швидко знайти необхідне джерело інформації, дати вичерпну відповідь на той чи інший запит.  Широкий доступ до інформації можливий зараз за умови використання нових інформаційних технологій. Це дозволяє бібліотекам виконувати різноманітні інформаційні запити, надавати відповідні послуги всім зацікавленим структурам і користувачам, починаючи з робочих питань органів місцевої влади і закінчуючи побутовими турботами пересічних громадян. До послуг користувачів наша система має 22 комп’ютери з доступом до Інтернету, розмножувальна техніка та ін.

Посилання на урядові сайти

Дубровицька міська рада               Дубровицька РДА                Дубровицька  районна  рада{jcomments on}

altaltalt alt

Останнє оновлення на Середа, 25 квітня 2012, 09:24