Головна Бібліотека Масові заходи Кобзарева струна не вмирає
Кобзарева струна не вмирає Друк e-mail

Ці рядки про Кобзаря безпосередньо пов’язані з пам’яттю у сьогоденні живогоШевченкового слова. Народжені у ритмах відповідного часу, мелодії поезій різні, зате пульсують вони єдиною вірою у прийдешнє, випромінюють бажання жити, думати, торкатися струн Кобзаревого Серця, і з любов’ю творити.

Шевченкове слово було і є таким же свіжим, діючим та закличним.Творчість Тараса Григоровича Шевченка влилися в нашу променисту повсякденну дійсність, як могутня ріка вливається в океан. Зараз, як ніколи, розкривається величезна цінність тих високих вимог до людини, які проголосив Шевченко. «Алмазом добрим,

26 лютого в районному будинку культури  відбувся  районний огляд-конкурс читців-декламаторів, присвячений пам’яті Т.Г.Шевченка «Кобзарева струна не вмирає», в  якому  взяли участь 54 читці-аматори з району, 23 клубні установи, зокрема: учасники художньої самодiяльностi, учнiвська молодь, та любителі поетичного слова. Метою конкурсу було вшанування пам’яті Т.Г.Шевченка та національно-культурне відродження України, виявлення та розкриття молодих талантів-виконавців розмовного жанру.

Голос диктора призвав усіх учасників і глядачів словами:

Провіснику волі, великий титане!

Справдились думи пророчі твої.

Прийми ж данину любові і шани

Од вольних народів, нової сім’ї.

Без оголошення на сцену виходить Аліна Колода  (клас бандури, викладач Дубровицької дитячої музичної школи Чирук В.В.), яка виконує пісню на бандурі «Дзвени моя бандуро!». Ведуча огляду-клнкурсу Мирослава Мороз запрошує конкурсантів до участі в конкурсі.   

В репертуарі конкурсантів прозвучали твори Великого Кобзаря, українських класиків, сучасних українських письменників, зокрема:  Лесі Українки, Олександра Олеся, Василя Стуса, Василя Симоненка, Ліни Костенко, Дмитра Павличка  та твори багатьох маловідомих поетів і прозаїків.                                               

Але конкурс - це не тільки змагання і висновки журі щодо його учасників, конкурс дає картину розвитку жанру в цілому по  району. Серед конкурсантів знаходилися справжні «самородки», обдаровані від природи, наділені талантом, почуттям гармонії, гарним смаком, сценічною привабливістю. Мистецтво читця, як і всяке мистецтво, ставить перед виконавцем серйозні і складні завдання. І для їхнього рішення, звичайно, вимагаються не тільки гарна пам'ять, не тільки природна обдарованість, а й величезна праця.

 Серед  конкурсантів найбільш запам’ятались: Березовська Алла (Соломіївка), Семенюк Катерина, Адамчук Вікторія, Бабко Марія, Яцковець Олена, Бордакова Анастасія, Шмідт Валерія, Шкут Катерина (Дубровиця), Покидько Богдана (Бережки), Охмак Катерина (Велюнь),  Корінь Ілля (Колки), Грицюк Роман (Лісове), Олександрович Марія (Рудня),  Яцута ТаЇсія (Людинь), Шанько Євгенія (Сварицевичі), Легка Руслана (Жадень), Герасимчук Марія (Мочулище), Велика Світлана (Селець), Сайчишина Наталія (Узлісся).

Враховуючи виразне читання, аматорську майстерність та дотримання усіх вимог конкурсу  за рішенням журі  І-е місце  завойовує  Богдана Покидько (Бережки), ІІ –е  місце Олена Яцковець (Дубровиця), Євгенія Шанько (Сварицевичі), ІІІ-є місце  Марія Герасимчук (Мочулище),  Вікторія Адамчук (Дубровиця), які нагороджені грамотами районного відділу культури і туризму Дубровицької районної державної адміністрації.

 

Світлана Поліщук, методист районного будинку культури


{jcomments on}