Головна Бібліотека Масові заходи Народжуйте себе допоки світу
Народжуйте себе допоки світу Друк e-mail

Під такою назвою в читальній залі центральної районної бібліотеки була проведена  поетична година з учнями 11-го класу ЗОШ №1 приурочена 75-річниці від дня народження українського поета Івана Драча. І не випадково,  цей поетичний  афоризм  Івана Драча внесла у назву літературного заходу. Річ  у тім, незупинний розвиток – без відпочинку, невгамовне шукання нової якості, постійне самонародження  і самоствердження на щораз вищому рівні – найхарактерніша ознака його творчої особистості. І це ми бачимо в чудовій поезії поета. Духовна жага, жадібність до пізнання й переживання світу, енергія самотворення притаманні Іванові Драчеві такою мірою, як  небагато кому в українській літературі.

Діапазон творчості Івана Драча широчезний. У його доробку - і лірико-драматичні поеми, драми, кіноповісті, в яких звучать найгостріші  конфлікти світу другої половини ХХ століття – «Зоря і смерть Пабло Неруди», осмислюються  естетико – гуманістичні принципи демократичного мистецтва – «Соловейко – Сольвейг», «Київська фантазія на тему дикої троянди  - шипшини». Варто сказати і про наукові та літературознавчі інтереси  І.Драча: «Іду до тебе» - про Лесю Українку,  «Григорій Сковорода» та  інші. Окремо треба сказати кілька  слів про  раннішу поему «Чорнобильська  мадонна»(1988), що залишається чи не найзначнішим твором усіх літератур на цю аполітичну тему, як відповідь на страшну Чорнобильську трагедію.

Ці та  інші твори Івана Драча із його збірок «Соняшник», «Протуберанці серця», «Балади буднів», «Дума про вчителя», «Сонячний фенікс», «Шабля і хустина», «Теліжинці», «Лист до калини», «Вогонь з попелу», «Із майбутньої книги» чудово  прочитали  учні 11-го класу (класний керівник Іванів Г.М.) як: Наталія Берестень, Дмитро Рока, Дмитро Коржик, Марія Бабко, Мирослав Лясковець, Ірина Подолянко, Микола Хомич, Іванна Бовгиря, Людмила Павлик,  Олександр Дулінець, КрістінаКотяш, Наталія Дулінець, Діана Таранько, Анна Золотаревич, Вікторія Мазанович та Олег Ільчук.

По закінченні поетичної години учні мали змогу ознайомиться з інтернет-центром, який діє безкоштовно при центральній районній бібліотеці.

Працівники районної бібліотеки щиро  вдячні учням ЗОШ №1(директор Клюйко І.В.) вчителю  української мови  і літератури цієї ж школи Іванів Г.М. та бібліотекарю Пляшко В.О. за співпрацю у підготовці та проведенні літературного заходу.

Руслана Фурсович, бібліотекар читальної зали ЦРБ