Головна
«Пісня – Гімн – символ національної і державної величі» Друк e-mail

 - під такою назвою працівниками  центральної районної бібліотеки була проведена історична година для учнів 10 класу ( вч. Кедрук В. П.) НВК «Ліцей – ЗОШ 1 – 11 ст.», приурочена 20 – річниці від дня  затвердження Державного Гімну України. Адже, кожен народ має свої священні символи, котрі уособлюють його самобутність, національну єдність. До таких символів , крім Прапора та Герба, належить і Гімн.

Детальніше...
 
Послуги, які надає мережа інтернет Друк e-mail

для людей з обмеженими можливостями (інформаційна година)

Центральною районною бібліотекою спільно з Дубровицькою організацією УТОГ 9 серпня 2011 року організовано зустріч з людьми з обмеженими можливостями.  Проведено презентацію сайтів для людей з обмеженими можливостями. Бібліотекар читального залу Р.Фурсович  ознайомила з інформаційними бюлетнями для людей з особливими потребами Інва.net.  Голова Дубровицького УТОГ  Г.В.Шиловець мовою жестів донесла інформацію для них, чим корисний Інтернет в бібліотеці. Запрошені Добринська Ірина Олександрівна, Шафранський Олександр Михайлович та Вознюк Тамара Миколаївна мали змогу власноруч  скористатися послугами Інтернету.

Детальніше...
 
Князі Гольшанські - епоха в історії Дубровиці. Друк e-mail

Династія князів Гольшанських бере свій початок з давнього родуДовспрунгів. За однією з древніх литовських легенд, такий собіі Палемон зі своїм оточенням приблизно в першій чверті X ст. приплив до усті Німана, а потім до річок Дубіса і Юра. Тут вони поселилися і назвали цю землю Жемантією (низька земля). Серед цього оточення названо кілька родів, але нам цікавий серед них лише рід Довспрунгів. Саме ці два роди, Палемони і Довспрунги, є найдревнішими литовськими родами.

Детальніше...
 
Звідки ти, Кусте? Друк e-mail

На Рівненщині в найвіддаленішому куточку Дубровицького району серед лісів та боліт розташоване село Сварицевичі. Село на перший погляд нічим не відрізняється від тих сіл, що розкидані на Поліссі. Люди в ньому справами і думками сучасності, але є те, що відрізняє це село від інших. У  Сварицевичах зберігся прадавній пласт глибинної культури, унікальний дохристиянський обряд, древлян «Водіння (ходіння) Куста».

Обряд цей має тисячолітню історію й сягає своїм походженням у дохристиянську епоху. Ймовірно, що наші предки - язичники вшановували Куст поряд з іншими язичницькими божествами. Про це свідчать вже перші згадки про обряд у «Софіївському першому літописі», 1145 року: «Ни поклонися кусту ни идолам єго». Це був період боротьби християнства із «поганськими» звичаями. «Іпатіївський літопис 1159 року знову вказує на те, що невірні «водяще около куста поклонятися им». Тим більше дивовижним є те, ,що й. донині обряд цей локально побутує на Рівненському Поліссі.

Детальніше...
 
Історико-етнографічний музей м.Дубровиця Друк e-mail

altВперше створений 1957 року як "Музей Дубровицького збройного повстання". З 1999 р. на базі експонатів попереднього музею створено Дубровицький районний краєзнавчий музей. В 2005 році до 1000-ліття міста Дубровиця реформований в КЗ "Дубровицький історико-етнографічний музей" Дубровицької районної ради. Підпорядковується відділу культури і туризму Дубровицької РДА. 4 виставкові зали дозволяють показати відповідно до профілю музею експозицію: «Історія давнього міста», « Побут та знаряддя праці», «Тих днів не змовкне слава...» (присвячена ветеранам Другої світової війни, воїнам АТО Дубровицького району, Героям Небесної Сотні, воїнам афганської війни), «Археологічні пам’ятки міста та району». Серед унікальних експонатів — мистецькі твори гончара Євтуха Кулика; Заслуженої майстрині народної творчості України - Уляни Кот; фотоматеріали про графів Плятерів; копії сторінок Пересопницького Євангелія, картини художників: Євгена Безніска (чоловіка скульптора з с.Бережниця Теодозії Бриж) та Степанюка Констянтина з м.Рівне, копії документів, матеріалів.

Детальніше...
 
«ПочатокПопередня515253545556575859НаступнаКінець»

Сторінка 58 з 59
 

 
30 років Незалежності України Єдина країна - Едина страна Загиблим в АТО Рівненський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Ми в соціальних мережах

Бібліоміст

Бібліоміст

Інтернет скринька

Для яких потреб Ви користуєтесь інтернетом в бібліотеці?
 

Хто онлайн

На даний момент 23 гостей на сайті