Головна

АвторизаціяПартнери проекту

Бібліоміст

Рівненська державна обласна бібліотека

Перший обласний форум

Освітній навігатор - навчальні матеріали для педагогів та учнів

Творчість і Бібліотека

Бібліотечний автобан

Статистика

Hosting Ukraine

Послуги, які надає мережа інтернет Друк e-mail

для людей з обмеженими можливостями (інформаційна година)

Центральною районною бібліотекою спільно з Дубровицькою організацією УТОГ 9 серпня 2011 року організовано зустріч з людьми з обмеженими можливостями.  Проведено презентацію сайтів для людей з обмеженими можливостями. Бібліотекар читального залу Р.Фурсович  ознайомила з інформаційними бюлетнями для людей з особливими потребами Інва.net.  Голова Дубровицького УТОГ  Г.В.Шиловець мовою жестів донесла інформацію для них, чим корисний Інтернет в бібліотеці. Запрошені Добринська Ірина Олександрівна, Шафранський Олександр Михайлович та Вознюк Тамара Миколаївна мали змогу власноруч  скористатися послугами Інтернету.

Детальніше...
 
Князі Гольшанські - епоха в історії Дубровиці. Друк e-mail

Династія князів Гольшанських бере свій початок з давнього родуДовспрунгів. За однією з древніх литовських легенд, такий собіі Палемон зі своїм оточенням приблизно в першій чверті X ст. приплив до усті Німана, а потім до річок Дубіса і Юра. Тут вони поселилися і назвали цю землю Жемантією (низька земля). Серед цього оточення названо кілька родів, але нам цікавий серед них лише рід Довспрунгів. Саме ці два роди, Палемони і Довспрунги, є найдревнішими литовськими родами.

Детальніше...
 
Звідки ти, Кусте? Друк e-mail

На Рівненщині в найвіддаленішому куточку Дубровицького району серед лісів та боліт розташоване село Сварицевичі. Село на перший погляд нічим не відрізняється від тих сіл, що розкидані на Поліссі. Люди в ньому справами і думками сучасності, але є те, що відрізняє це село від інших. У  Сварицевичах зберігся прадавній пласт глибинної культури, унікальний дохристиянський обряд, древлян «Водіння (ходіння) Куста».

Обряд цей має тисячолітню історію й сягає своїм походженням у дохристиянську епоху. Ймовірно, що наші предки - язичники вшановували Куст поряд з іншими язичницькими божествами. Про це свідчать вже перші згадки про обряд у «Софіївському першому літописі», 1145 року: «Ни поклонися кусту ни идолам єго». Це був період боротьби християнства із «поганськими» звичаями. «Іпатіївський літопис 1159 року знову вказує на те, що невірні «водяще около куста поклонятися им». Тим більше дивовижним є те, ,що й. донині обряд цей локально побутує на Рівненському Поліссі.

Детальніше...
 
Історико-етнографічний музей м.Дубровиця Друк e-mail

Створений 1957 року у м.Дубровиця Рівненської області як історико-краєзнавчий музей на громадських засадах.

Від 2005 року — сучасна назва. Підпорядковується райвідділу культури. Експозиція музею побудована за хронологічним принципом, розміщується у 4-х залах (“Історя давнього міста”, “Побут та знаряддя праці”, “Наш край у роки Другої світової війни”, “Сучасність”), 5-й — виставковий.

Детальніше...
 
Дубровицька "Журавлина" стартувала Друк e-mail

Якщо довго запрягати, то колись запряжеться. Так вийшло і з Дубровицьким районним літературно-мистецьким об'єднанням «Журавлина»: розпочали ми підготовчу роботу для реєстрації в районному управлінні юстиції в 2008 році, а завершили в липні 2010 року. Саме ця дата (7 липня) дала народження новій громадській організації творчого спрямування, що й стало приводом для її презентації в читальному залі районної бібліотеки для дітей. Воно й дійсно: проблема створення подібної організації давно назріла й перезріла, адже в останні роки на літературному фронті Дубровиччини панував повний штиль.

Детальніше...
 
«ПочатокПопередня31323334353637НаступнаКінець»

Сторінка 37 з 37
 

 
Єдина країна - Едина страна Загиблим в АТО Рівненський обласний центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги

Ми в соціальних мережах

Бібліоміст

Бібліоміст

Інтернет скринька

Для яких потреб Ви користуєтесь інтернетом в бібліотеці?
 

Хто онлайн

На даний момент 159 гостей на сайті